Rejestracja tel. pn – pt: 10:00 – 18:00

Sobota – niedziela: nieczynne

+48 604 401 116

info@emdent.pl

Przepiórcza 23c/1A

60-162 Poznań Grunwald

Porady

Stomatologia Poznań

Stomatologia Poznań  – leczenie stomatologiczne .

Stomatologia to dziedzina medycyny, której udokumentowana historia pochodzi sprzed około 9 tysięcy lat. Znaleziska archeologiczne z tamtego okresu umiejscowione na terenie dzisiejszego Pakistanu, ukazują czaszki z zębami posiadającymi ślady borowania. Trudno to sobie wyobrazić mając na uwadze dzisiejszą zaawansowaną technikę kontrastującą z ówczesnymi ubogimi możliwościami.


Słowo stomatologia pochodzi od greckiego stoma, czyli usta oraz logia, czyli nauka. Stomatologia jest działem medycyny, który zajmuje się funkcjonowaniem, patologiami oraz leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej oraz innych tkanek jamy ustnej. W zakres działalności stomatologii wchodzi również obszar stawu skroniowo-żuchwowego człowieka.

Lekarz stomatolog jest zatem osobą, która kompleksowo zajmuje się stanem jamy ustnej i części z nią powiązanych.
Warto wspomnieć, że jak każdy zawód, tak i stomatolodzy mają swojego patrona, którym jest męczennica Święta Apolonia. Historia podaje, że poganie zmiażdżyli Apolonii szczęki i powybijali wszystkie zęby.


Dzisiejsza stomatologia to zupełnie inny poziom usług i możliwości. Zaawansowana technika pozwala na komfortowe i bezbolesne leczenie. Wciąż rozwijająca się technologia pozwala na zastosowanie coraz to nowszych i lepszych rozwiązań.

Stomatologia Poznań  – jak wybrać?


Wizyty u stomatologa w większości przypadków naznaczone są strachem i niestety bólem. Można jednak śmiało stwierdzić, że tak jak czynnika strachu nie da się wyeliminować, gdyż uczucie to jest głęboko w nas zakorzenione, tak z bólem różnie to bywa.

W większości przypadków po prostu za późno przychodzimy do stomatologa. Najczęściej kiedy ból męczy nas już parę dni, co oznacza że pielęgnujemy w sobie ostry stan zapalny, który potęguje negatywne doznania.

Stomatolodzy od lat apelują o profilaktykę i regularne wizyty w gabinetach, co skutkuje szybką diagnozą i reakcją na rodzący się dopiero problem, który może być zduszony we wczesnej fazie rozwoju, a to bezpośrednio przekłada się na szybkie i bezbolesne leczenie. Pokonując strach zyskujemy zdrowe zęby, pogodę ducha i piękny uśmiech.

Dentysta Poznańpacjent oczekuje leczenia bez stresu

Dobry stomatolog dba o samopoczucie pacjenta, prowadzi leczenie z wykorzystaniem nowoczesnych metod zmniejszających odczuwanie bólu.

NZOZ M-DENT

ul. Przepiórcza 23c/1A
60-162 Poznań Grunwald
Osiedle Kopernika

tel.: +48 61 868 02 21
gsm: +48 604 40 11 16

info@emdent.pl
Znajdź nas na Facebooku

+48 604 40 11 16

+48 604 40 11 16

wyszukiwanie stomatolog Poznań