Rejestracja tel. pn – pt: 10:00 – 18:00

Sobota – niedziela: nieczynne

+48 604 401 116

info@emdent.pl

Przepiórcza 23c/1A

60-162 Poznań Grunwald

Porady

Piękne zęby

Piękne zęby to nie tylko wygląd ale przede wszystkim zdrowie

Stomatolodzy, tak jak i pacjenci cieszą się z szybko postępującej innowacji i nowoczesności w zakresie leczenia zębów. Bezbolesność, skuteczność i szybkość to domena dzisiejszego leczenia u dentysty.

Piękne zęby – jak je osiągnąć

Ładne zęby to białe, równe, lśniące „perełki”, które dla wielu z nas są marzeniem. Mając ładne zęby zyskujemy na pewności siebie, jesteśmy bardziej skorzy do uśmiechania się, weseli, nastawieni pozytywnie do otoczenia. Coraz częściej Polacy decydują się nie tylko na leczenie zębów, ale również świadomie podejmują się wyzwaniu, jakim jest stomatologia estetyczna.

Ładne zęby – Wybielanie zębów – przyczyny

Wybielanie zębów stanowi obecnie jeden z najbardziej popularnych zabiegów stomatologicznych, zaliczanych do kategorii estetyka. Białe zęby są obecnie marzeniem nie tylko kobiet, ale jak pokazują wywiady z pacjentami również i mężczyzn. W pełni profesjonalne dentystyczne wybielanie zębów jest całkowicie bezpieczne.

Niektóre zabiegi wybielające zęby wykonuje się samodzielnie w domu, po konsultacji ze stomatologiem. Jedynym minusem wybielania zębów jest to, iż zabieg ten nie jest jednorazowy i należy go powtarzać co jakiś czas, by utrzymać pożądany efekt.

Najczęściej na wybielanie zębów decydujemy się z przyczyny, która nęka wielu ludzi, a mianowicie przebarwień. Naturalny kolor bardzo szybko tracą zęby, które wypełnione są plombami, ukruszone czy z ubytkami szkliwa. Bardzo przykrą konsekwencją brania antybiotyków e wczesnym dzieciństwie jest również odbarwienie szkliwa.

Wraz z upływającym czasem szkliwo staje się coraz cieńsze, a tym samym osłabione. Żółta zębina zaczyna dominować w kolorystyce naszej jamy ustnej, co doprowadza wielu na skraj rozpaczy.

Również nawyki żywieniowe nie pozostają bez znaczenia. Picie mocnej kawy, herbaty, palenie tytoniu odbarwia szkliwo, a jedzenie kwaśnych owoców i innych kwaśnych produktów przyczynia się do erozji szkliwa.

Wybielanie zębów – skutki uboczne

Jak każda ingerencja w nasz organizm i wybielanie zębów nie pozostaje bez echa i może nieść za sobą konsekwencje. Jedną z nich może być zwiększona nadwrażliwość zębów po serii wybielania. Również podrażnienie dziąseł może być jednym z przykrych następstw wybielania. Z pomocą mogą przyjść pasty przeznaczone dla osób z wrażliwymi zębami oraz inne dostępne na rynku produkty, które mają za zadanie mineralizować zęby.

piękne zęby

Piękne zęby Poznań

NZOZ M-DENT

ul. Przepiórcza 23c/1A
60-162 Poznań Grunwald
Osiedle Kopernika

tel.: +48 61 868 02 21
gsm: +48 604 40 11 16

info@emdent.pl
Znajdź nas na Facebooku

+48 604 40 11 16

+48 604 40 11 16

wyszukiwanie stomatolog Poznań