Rejestracja tel. pn – pt: 10:00 – 18:00

Sobota – niedziela: nieczynne

+48 604 401 116

info@emdent.pl

Przepiórcza 23c/1A

60-162 Poznań Grunwald

Porady

Korony na zęby

Korony na zęby

Korony na zęby to innowacyjne rozwiązanie, które stosuje się u pacjentów z przebarwieniami zębów lub znacznymi ubytkami próchnicowymi. Poznajmy ich rodzaje, wskazania i  przebieg zabiegu w gabinecie dentystycznym.

Czym jest korona zębowa?

Korony zębowe są uzupełnieniami protetycznymi, które przybierają postać czapeczki nakładanej na oszlifowany ząb. Ich funkcją jest odbudowa utraconych tkanek i zwiększenie estetyki. Dentysta Poznań stosuje je w przypadku znacznych ubytków z powodu próchnicy czy złamanych zębów w wyniku urazu.

Korony na zęby są remedium na przebarwienia szkliwa po różnych rodzajach leczenia. Mogą być dobrym rozwiązaniem dla pacjentów po leczeniu endodontycznym, którzy borykają się z ciemnymi zębami. Wskazaniem do założenia korony zębowej jest też posiadanie zębów zrotowanych z niedorozwojem szkliwa.

Jakie są przeciwwskazania do zakładania koron zębowych?

Pacjenci z nadmiernie zniszczonymi zębami, z zaawansowaną chorobą przyzębia czy też krzywymi zębami, nie mogą skorzystać z procedury założenia koron zębowych. Przeciwwskazaniem są także zmiany przy wierzchołku korzenia. Nie można też stosować tej metody u młodych pacjentów, bo może skutkować to zranieniem komory miazgi i koniecznością leczenia endodontycznego.

Poznajmy rodzaje koron zębowych

Wyróżniamy wiele rodzajów koron na zęby, które nazywane są potocznie koronkami na zęby. Najbardziej powszechne są korony pełnoceramiczne, które umieszcza się na przednich zębach. Wyróżniają się największą estetyką, Drugim rodzajem są metalowe korony, które dedykowane są pacjentom ze znacznymi zniszczeniami uzębienia. Korony cyrkonowe (z tlenku cyrkonu) wyróżniają się ponadprzeciętną wytrzymałością i są odpowiednie dla alergików, ponieważ nie uczulają.

Wyróżniamy jeszcze korony porcelanowe na metalu, łączące funkcje koron porcelanowych i metalowych. Korony na zęby zakładane w gabinecie stomatologicznym można podzielić ze względu na funkcje. Są to korony ostateczne i tymczasowe. Te pierwsze są montowane na stałe, a drugie tylko na krótki czas.

Korony na zęby – Przebieg zabiegu w gabinecie stomatologicznym

Wstępem do zakładania koronki na zęby jest pierwsza konsultacja w gabinecie stomatologicznym. Dentysta wykonuje badanie stomatologiczne zębów pacjenta oraz fotografie i badania radiologiczne. Dopiero potem pobiera się wycisk. Po analizie materiału u ustaleniu kosztów leczenia, można przystąpić do zabiegu.

Zakładanie koronki na zęby  u naszego dentysty Poznań trwa zwykle trzy wizyty. Warto dodać, że zabieg jest bezbolesny, a doświadczenie naszych stomatologów zapewnia najwyższą jakość procedury stomatologicznej. Przedstawimy teraz szczegóły zabiegu zakładania koronki na zęba krok po kroku. Podczas pierwszej wizyty stomatolog dokonuje oszlifowywania zęba podłużnym wiertłem, dopasowując kształt preparacji do naturalnego kształtu i stopnia zniszczenia.

Stomatolog Poznań umieszcza nitkę retrakcyjną, co sprawia, że dziąsło odsuwa się od zęba. Umożliwia to swobodne umieszczenie masy wyciskowej. Dentysta Poznań robi wycisk w jamie ustnej. W kolejnym etapie zabiegu wyciąga nitkę retrakcyjną z kieszonki dziąsłowej. Na wycisk z masy twardej nakłada rzadką i wykonuje wycisk ponownie.

Podczas tej wizyty dentysta Poznań dobiera kolor nowej korony i zakłada tymczasową koronę. Druga wizyta u dentysty rozpoczyna się od przymierzenia struktury korony. Podczas trzeciej wizyty stomatolog założy uzupełnienie na cement protetyczny i dokona założenia korony zębowej.

Korzyści zakładania koron zębowych w gabinecie dentystycznym Poznań

Korzystając z usług naszego gabinetu stomatologicznego można liczyć na duże doświadczenie w tym zakresie i profesjonalizm. U pacjenta wzrośnie samoocena, ponieważ nie będzie musiał się wstydzić braku uzębienia czy też innych defektów. Nasze korony na zęby odtwarzają funkcje i wygląd zębów, zapewniają łatwe utrzymywanie higieny jamy ustnej i są idealnie dopasowane do uzębienia pacjentów. Korony są tolerowane przez organizm pacjenta.

Korony na zęby Poznań

NZOZ M-DENT

ul. Przepiórcza 23c/1A
60-162 Poznań Grunwald
Osiedle Kopernika

tel.: +48 61 868 02 21
gsm: +48 604 40 11 16

info@emdent.pl
Znajdź nas na Facebooku

+48 604 40 11 16

+48 604 40 11 16

wyszukiwanie stomatolog Poznań