Rejestracja tel. pn – pt: 10:00 – 18:00

Sobota – niedziela: nieczynne

+48 604 401 116

info@emdent.pl

Przepiórcza 23c/1A

60-162 Poznań Grunwald

Porady

Szczoteczka do zębów

Szczoteczka do zębów – rodzaje

Rynkiem akcesoriów do profilaktyki jamy ustnej zawładnęły  nowe technologie. Szczoteczki różnią się mechanizmem działania, wielkością, ilością obrotów, siłą nacisku, kolorem i przeznaczeniem (dla dzieci i dorosłych). Każdy z nas znajdzie odpowiednią dla siebie.

Szczoteczki manualne, najczęściej plastikowe. Choć teraz w dobie wejścia w tryb EKO, wykonywane są również z materiałów biodegradowalnych, m. in. z bambusa. Różnią się między sobą również  stopniem twardości włosia.

Wśród szczoteczek elektrycznych wyróżniamy mechanizmy rotacyjno-pulsacyjne, które zwiększają skuteczność czyszczenia szkliwa oraz obrotowo-oscylacyjne, które otaczają cały ząb.

Szczoteczki soniczne działają na zasadzie precyzyjnych ruchów wymiatająco-pulsacyjnych. Są one obecnie hitem. Cenione są za precyzję, skuteczność i cichą pracę. Efekt szczotkowania jest wzbogacony falami ultradźwiękowymi, które pozwalają na dokładne usunięcie resztek pokarmu ze szczelin między zębowych.

Sama szczoteczka to nie wszystko!!! Oprócz niej bardzo istotne jest wsparcie higieny jamy ustnej za pomocą płynów, płukanek do ust oraz całego wachlarzu past do zębów. Ponadto mamy cały szereg najnowszych sposobów leczenia i estetycznego poprawa wyglądu zębów.

Polacy coraz częściej i chętniej korzystają z usług stomatologicznych. Marzenie o “hollywoodzkim” i zdrowym uśmiechu staje się dla wielu osób priorytetem. Nasza troska o zęby opiera się nie tylko na poszukiwaniu podstawowej opieki lekarskiej spowodowanej nagłym bólem zęba, ale chęć pomocy w uzyskaniu pięknego uśmiechu.

Nie bój się już dziś zadbać o zdrowie Twojej jamy ustnej. Przychodzimy Ci z pomocą. Odwiedź nasz gabinet, a wyjdziesz z wymarzonym i zdrowym uśmiechem!!!!

 

Szczoteczka do zębów, ich rodzaje które należy dopasować do stanu naszego uzębienia

Najważniejszym czynnikiem decydującym o zakupie nowej szczoteczki do zębów jest stan dziąseł oraz uzębienia. Względy estetyczne powinny zejść na drugi plan, ponieważ szczoteczka ma czyścić zęby i dziąsła, zapobiegając przed dziurami w zębach i licznymi chorobami jamy ustnej. Wybór szczoteczki nie jest łatwym zadaniem, dlatego warto umówić się do nas na konsultację dentystyczną, które pomoże Ci wybrać szczoteczkę dopasowaną do potrzeb.

Podczas konsultacji stomatolog koncentruje się na ocenie stanu zębów i przyzębia. Po konsultacji i wywiadzie lekarskim stomatolog rekomenduje odpowiedni rodzaj szczoteczki. Dzięki perfekcyjnie dobranej szczoteczce do zębów będziemy mogli dotrzeć do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, usuwając resztki pokarmu, co przyczynia się do prawidłowej higieny jamy ustnej.

Szczoteczka do zębów tradycyjna

Wielu pacjentów korzysta z tradycyjnych szczoteczek (manualnej), które dzielą się na zwykłe i specjalistyczne. Szczoteczki tradycyjne nie są zasilane prądem i składają się z główek z włóknami, szyjek i rączek. Możemy wybrać szczoteczkę do zębów o różnym stopniu twardości. Pacjenci z tendencją do krwawienia dziąseł powinni wybierać szczoteczki z miękkim włosiem.

Szczoteczka do zębów elektryczna

Coraz bardziej popularne są elektryczne szczoteczki, które są zasilane prądem i cechują się skuteczniejszym czyszczeniem przestrzeni międzyzębowych. Szczoteczka elektryczna składa się z okrągłej główki czyszczącej i rączki. Końcówka szczoteczki elektrycznej kręci za sprawą zasilania prądem, wykonując ruchy oscylacyjno-rotacyjne lub pulsacyjne.

Atutem elektrycznej szczoteczki jest łatwe dopasowywanie się do kształtu zęba, a elektryczne zasilanie i okrągła główka zapewniają możliwość dotarcia do trudno dostępnych zakamarków. Szczoteczka elektryczna pozwala na dokładne usuwanie płytki bakteryjnej z zębów. Niektóre szczoteczki elektryczne mogą wykonywać ruchy w górę i w dół.

Szczoteczka soniczna

Są rodzajem szczoteczek elektrycznych i są przeznaczone dla pacjentów z problemem krwawienia dziąseł. Jest to innowacyjny rodzaj szczoteczki do zębów, która wykorzystuje ultradźwięki do precyzyjnego czyszczenia zębów i dziąseł. Dzięki generowanym przez szczoteczkę falom dźwiękowym powstają liczne bąbelki, które docierają do zakamarków w jamie ustnej.

Bez względu na wybór szczoteczki i regularne szczotkowanie zębów, należy pamiętać o specjalistycznych badaniach kontrolnych u dentysty Poznań oraz wykonywać zabiegi stomatologiczne, by zadbać o higienę jamy ustnej.

NZOZ M-DENT

ul. Przepiórcza 23c/1A
60-162 Poznań Grunwald
Osiedle Kopernika

tel.: +48 61 868 02 21
gsm: +48 604 40 11 16

info@emdent.pl
Znajdź nas na Facebooku

+48 604 40 11 16

+48 604 40 11 16

wyszukiwanie stomatolog Poznań