Rejestracja tel. pn – pt: 10:00 – 18:00

Sobota – niedziela: nieczynne

+48 604 401 116

info@emdent.pl

Przepiórcza 23c/1A

60-162 Poznań Grunwald

Korony porcelanowe

Korony porcelanowe to najbardziej estetyczne prace protetyczne

Korony porcelanowe – korony na zęby

Czym są korony porcelanowe, jakie są korzyści ich założenia i jak wygląda proces ich wykonywania przez stomatologa Poznań w gabinecie stomatologicznym? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziemy poniżej, protetyka stomatologiczna poleca takie korony ze względu na walory estetyczne i trwałość.

Korona porcelanowa – co to?

Korony porcelanowe mają za zadanie odtwarzać uszkodzony ząb i są zacementowane na stałe. Korona porcelanowa jest ważną częścią leczenia implantologicznego. Korony porcelanowe posiadają elementy z metalu, które są wytrzymałe. Porcelana odpowiada za nadanie zębom najwyższej estetyki. Rdzeniem koron porcelanowych są stopy stali o specjalnym składzie.

Korony porcelanowe – wskazania

Wskazaniem do zakładania koron porcelanowych jest zniszczenie naturalnej korony zęba, którego przyczyną jest próchnica lub uraz zęba. Korony wstawia się również po wszczepieniu implantu w celu uzupełnienia naturalnego zęba. Wskazaniem do zabiegu zakładania koron porcelanowych są także defekty szkliwa, przebarwienia czy niekorzystny kształt zębów.

Poznajmy korzyści zakładania koron porcelanowych

Korony zębów protetyczne nadają zębom estetyki. Są wytrzymałe i używa się ich jak naturalnych zębów.  Prawidłowo wykonana korona protetyczna może być użytkowana przez parę lat. Korona może nam zastąpić zęba podczas jego złamania czy urazu, dzięki czemu możemy cieszyć się pełnym uzębieniem przez wiele lat.

Korony dopasowują się do naturalnego koloru zębów, pozwalają na zachowanie podstawowej higieny jamy ustnej i prawidłowe funkcje zębów. Po założeniu korony porcelanowej przez stomatologa Poznań możemy cieszyć się swobodnym jedzeniem, mówieniem czy śmianiem się i nie martwić się, że korona nam wypadnie.

Jak wykonuje się koronę porcelanową?

Najpierw stomatolog Poznań szlifuje wiertłem zdrowy ząb i pobiera wycisk za pomocą specjalnej masy wyciskowej. Dobiera się kolor korony i zakłada tymczasową koronę ochronną. Podczas pierwszej wizyty stomatolog ocenia jakość zęba. Podczas drugiej wizyty sprawdza się dopasowanie struktury metalowej korony, a podczas trzeciej wizyty ząb porcelanowy zostaje zacementowany – następuje wtedy zakładanie koron porcelanowych.

Jak dbać o korony protetyczne?

Najważniejsza jest codzienna pielęgnacja. Powinniśmy dbać o korony jak o własne zęby, dokonując szczotkowania, nitkowania, wypłukiwania resztek pokarmowych przy pomocy irygatora i używania płynów do płukania ust. Poza pielęgnacją jamy ustnej należy pamiętać o regularnych wizytach u stomatologa.

Korony porcelanowe Poznań

+48 604 40 11 16

+48 604 40 11 16

wyszukiwanie stomatolog Poznań