Rejestracja tel. pn – pt: 10:00 – 18:00

Sobota – niedziela: nieczynne

+48 604 401 116

info@emdent.pl

Przepiórcza 23c/1A

60-162 Poznań Grunwald

Porady

Czy usuwanie kamienia nazębnego boli

Czy usuwanie kamienia nazębnego boli?

Po co usuwa się kamień z zębów? Czy usuwanie kamienia nazębnego boli? Zabieg nie boli i jest niezbędny w profilaktyce utrzymania higieny jamy ustnej oraz zdrowych zębów, a jego przeprowadzenie u dentysty może wiązać się z ewentualnym dyskomfortem u pacjentów.

Dlaczego warto usuwać kamień nazębny?

Kamień nazębny, czyli osad powstały ze zwapniałej warstwy płytki, osadza się na naszych zębach cały czas nie tylko na powierzchni zęba, ale również pod powierzchnią dziąsła. Usuwanie kamienia w gabinecie stomatologicznym Poznań jest niezbędne, aby utrzymać właściwą kondycję jamy ustnej.

Czy usuwanie kamienia boli?

Zbyt duże nagromadzenia kamienia nazębnego może prowadzić do próchnicy, odsłonięcia szyjek zębowych, a to z kolei jest przyczyną bólu, a nawet paradontozy.

Dentysta w trakcie wizyty może zaproponować skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego i  w ten sposób pozbędzie się stwardniałego osadu, co w przyszłości zapobiegnie chorobom dziąseł i przyzębia.

Jak często należy przeprowadzać zabieg usuwania kamienia nazębnego?

Usuwanie kamienia nazębnego u dentysty Poznań to zabieg, który należy cyklicznie powtarzać. Kamień nazębny zazwyczaj odkłada się w miejscach do których trudno dotrzeć szczoteczką, dlatego stomatolog zaleca używanie nici dentystycznych i regularne wizyty w gabinecie.

Właśnie w tych mało dostępnych miejscach mogą gromadzić się bakterie płytki nazębnej, które z czasem ulegają mineralizacji, tworząc kamień, którego nie da się usunąć zwykłym szczotkowaniem.

Nieusunięta płytka może się rozrastać, szczególnie poniżej linii dziąseł, prowadząc do rozwoju choroby dziąseł. Na powstawanie kamienia nazębnego narażeni są wszyscy, ale w większym stopniu palacze i osoby pijące często kawę i herbatę, dlatego regularne wizyty oraz usuwanie kamienia u dentysty Poznań są wskazane tym osobom szczególnie.

Czy usuwanie kamienia nazębnego boli?

W trakcie wizyty w gabinecie stomatologicznym Poznań, dentysta po obejrzeniu jamy ustnej pacjenta zaproponuje odpowiednią metodę czyszczenia i usuwania kamienia nazębnego. Najczęściej wykonuje się skaling poddziąsłowy i nadziąsłowy, gdzie specjalnymi narzędziami i skalerami ultradźwiękowymi rozbija i usuwa się kamień z kieszonek zębowych i korony zęba, a następnie stomatolog poleruje zęby.

Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny, gdyż stosowane u dentysty Poznań narzędzia schładzają miejscowo wodą. W przypadku zbyt dużej ilości nagromadzonej płytki oraz tuż po zabiegu mogą pojawić się krótkotrwałe dolegliwości bólowe, gdyż w wyniku oczyszczenia zęby stają się bardziej wrażliwe. W przypadku zwiększonej wrażliwości zębów, przed zabiegiem wykonywane jest znieczulenie.

Czy usuwanie kamienia boli?

NZOZ M-DENT

ul. Przepiórcza 23c/1A
60-162 Poznań Grunwald
Osiedle Kopernika

tel.: +48 61 868 02 21
gsm: +48 604 40 11 16

info@emdent.pl
Znajdź nas na Facebooku

+48 604 40 11 16

+48 604 40 11 16

wyszukiwanie stomatolog Poznań