Rejestracja tel. pn – pt: 10:00 – 18:00

Sobota – niedziela: nieczynne

+48 604 401 116

info@emdent.pl

Przepiórcza 23c/1A

60-162 Poznań Grunwald

Porady

Co to jest piaskowanie zębów

Co to jest piaskowanie zębów?

Poznajmy szczegóły zabiegu piaskowania zębów, który prowadzi do usunięcia resztek płytki nazębnej i przebarwień, przywracając zębom naturalną biel.

Co to jest piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów w gabinecie stomatologicznym Poznań to jeden z profilaktycznych zabiegów dentystycznych, polegający na czyszczeniu zębów za pomocą piaskarki stomatologicznej. To urządzenie wypuszcza pod ciśnieniem sprężone powietrze wraz z proszkiem i wodą, co prowadzi do usunięcia resztek płytki nazębnej czy pozbycia się osadu oraz przebarwień z zębów. Jest to popularny zabieg stomatologiczny, który powinien być wykonywany regularnie. Piaskowanie zębów u dentysty Poznań często jest mylone ze skalingiem. Są to dwa różne zabiegi, a piaskowanie może być uzupełnieniem skalingu

Gromadzenie się kamienia nazębnego może doprowadzić do stopniowego zaniku kości otaczającej ząb, paradontozy i próchnicy. Ważnym powodem przeprowadzania regularnego piaskowania zębów Poznań u stomatologa jest możliwość oceny stanu uzębienia pacjenta i diagnozę ewentualnych ubytków. Jeśli chcemy dbać o nasze zęby, to powinniśmy wpisać ten zabieg do naszego stałego kalendarza.

Co to jest piaskowanie zębów? Piaskowanie wykonuje się przy użyciu specjalnego urządzenia – piaskarki u dentysty Poznań. Korzysta ono z wysokiego ciśnienia, które pomaga w rozpyleniu wody z piaskiem dentystycznym w obrębie jamy ustnej. Mieszanka ta dociera nawet do trudno dostępnych powierzchni zębów i odpowiada za usuwanie wszelkich osadów obecnych na zębach oraz powierzchniowych przebarwień. Z tego powodu zaleca się, by przed wykonaniem piaskowania zębów Poznań, najpierw przeprowadzić piaskowanie i skaling.

Szczegóły zabiegu piaskowania zębów Poznań

Celem przeprowadzenia zabiegu u dentysty jest redukcja płytki nazębnej, która powstaje w wyniku gromadzenia się osadów na zębach, co zaburza naturalną biel zębów. Zabieg prowadzi też do usunięcia przebarwień na zębach, zapewniając im lśniący i estetyczny wygląd. Stomatolog Poznań rozpoczyna ten zabieg higienizacyjny z udziałem urządzenia – piaskarki stomatologicznej.

Urządzenie do piaskowania zębów wykorzystuje wysokie ciśnienie, które ułatwia rozpylanie wody z piaskiem w jamie ustnej. Dzięki dotarciu mieszanki do nawet trudnodostępnych miejsc, piaskarka skutecznie usuwa osady wszelkiego typu i przebarwienia z zębów. Mieszanka wykazuje działanie czyszczące i najczęściej w gabinecie stomatologicznym Poznań stosuje się wodorowęglan sodu.

Ciesz wzbogaca się pęcherzykami powietrza czy innymi substancjami, co poprawia efektywność zabiegu u stomatologa Poznań. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że piaskowanie zębów Poznań często stosuje się w połączeniu z lakierem fluorkowym. Pomaga on wzmocnić szkliwo zębów. Ciecz wraz z resztkami płytki nazębnej jest odsysana przez stomatologa. Zwieńczeniem zabiegu w gabinecie stomatologicznym Poznań jest fluoryzacja zębów, która prowadzi do dodatkowej ochrony.

Piaskowanie zębów efekty

Po wykonaniu zabiegu piaskowania u stomatologa Poznań należy zadbać o higienę zębów,  aby utrzymać rezultat zabiegu jak najdłużej. Powinniśmy regularnie szczotkować zęby (przynajmniej dwa razy dziennie), stosować płyn do płukania ust i nici dentystyczne. Przez dwie doby od wykonania zabiegu nie można pić herbaty, kawy czy czerwonego wina oraz powstrzymać się od palenia tytoniu. Jeśli będziemy stosować się do zaleceń, to efekty zabiegu będą zadowalające i długotrwałe.

Dla uzyskania piaskowanie zębów efekty rekomenduje się przeprowadzanie zabiegów regularnie – raz na kilka miesięcy. Warto przeprowadzać ten zabieg profilaktycznie u dentysty, by zadbać lepiej o higienę zębów. Często pacjenci korzystają też z zabiegu wybielanie zębów.

NZOZ M-DENT

ul. Przepiórcza 23c/1A
60-162 Poznań Grunwald
Osiedle Kopernika

tel.: +48 61 868 02 21
gsm: +48 604 40 11 16

info@emdent.pl
Znajdź nas na Facebooku

+48 604 40 11 16

+48 604 40 11 16

wyszukiwanie stomatolog Poznań