Rejestracja tel. pn – pt: 10:00 – 18:00

Sobota – niedziela: nieczynne

+48 604 401 116

info@emdent.pl

Przepiórcza 23c/1A

60-162 Poznań Grunwald

Piaskowanie zębów Poznań

Piaskowanie - skuteczny sposób na usunięcie wszelkich przebarwień.
Piaskowanie zębów Poznań polega na usunięciu nalotu nazębnego, pozwala przywrócić zębom ich naturalny kolor oraz zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi z ust. Jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym (strumień powietrza) wykonuje się go po skalingu. Zabieg można powtarzać po pojawieniu się nowego nalotu na zębach.

Piaskowanie zębów Poznań – metoda skutecznego oczyszczania zębów z osadów i przebarwień.

Chyba nie ma osoby, która nie marzyłaby o promiennym, śnieżnobiałym uśmiechu, jaki obserwujemy na okładkach gazet. Jednakże, niestety, bardzo łatwo biel zębów ulega zaburzeniu. Codzienne nawyki, jak choćby zwykłe picie porannej kawy czy popołudniowej herbaty, palenie tytoniu, czy lampka wina do kolacji skutkują powstawaniem ciemnych przebarwień oraz odkładaniem się płytki nazębnej.

Nie trzeba chyba tłumaczyć, jak opisane zmiany mogą wpływać negatywnie na nasze poczucie atrakcyjności i pewność siebie, co znajduje bezpośrednie przełożenie na kontakty z innymi ludźmi. Na szczęście istnieją sposoby, by sobie z nimi poradzić.

Czym jest i na czym polega piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów Poznań jest zabiegiem stomatologicznym zaliczanym do grupy tak zwanych zabiegów higienizacyjnych przeprowadzanych w obrębie ustnej. Jego istotą jest eliminacja płytki nazębnej, która zaburza naturalną biel zębów. Powstaje ona w wyniku gromadzenia się osadów różnego pochodzenia na zębach.

Ponadto, zabieg ten jest skuteczny w usuwaniu niewielkich ilości kamienia nazębnego, a także obecnych na zębach przebarwień. Procedura piaskowania zębów może być również stosowana jako dopełnienie i utrwalenie efektu zabiegu skalingu (jest to zabieg, który ma na celu usunięcie kamienia nazębnego), lub jako przygotowanie do procesu wybielania zębów.

Procedura piaskowania zębów jest przeprowadzana przy pomocy urządzenia zwanej piaskarką stomatologiczną. Jest to urządzenie, którego mechanizm działania polega na wyrzucaniu pod ciśnieniem strumienia cieczy. Podstawę jej składu stanowi przede wszystkim woda, w której zawieszone są drobiny substancji o działaniu czyszczącym. Najczęściej spotykaną substancją wykazującą powyższe właściwości jest wodorowęglan sodu.

Ponadto, ciecz wykorzystywana przez piaskarki stomatologiczne często wzbogacona jest pęcherzykami powietrza, oraz wieloma innymi substancjami chemicznymi. Dzięki tym właściwościom jest ona w stanie dotrzeć naprawdę w głębokie zakamarki zębów i rozprawić się z niechcianym osadem.

Strumień cieczy wyrzucany pod ciśnieniem przez piaskarkę powoduje skuteczne usunięcie niechcianego osadu, przebarwień, płytki nazębnej, czy częściowo nawet kamienia nazębnego.

Gromadząca się w jamie ustnej mieszanina cieczy wyrzuconej przez piaskarkę z oddzielonymi przez nią od zębów resztkami są eliminowane przez osobę przeprowadzającą zabieg za pomocą specjalnego odsysacza. Na zakończenie zabiegu dokonuje się fluoryzacji zębów zapewniając im dzięki temu dodatkową ochronę.

Piaskowanie zębów Poznań – efekty

Aby móc sobie zapewnić jak najdłuższe utrzymywanie się rezultatu zabiegu piaskowania zębów należy zadbać o stosowanie się do szeregu zaleceń. Podstawowym działaniem umożliwiającym uzyskanie tego efektu jest zwykłe codzienne dbanie o zachowanie higieny jamy ustnej.

Rozumie się przez to regularne szczotkowanie zębów, co najmniej dwa razy dziennie, ale także stosowanie płynu do płukania ust oraz nici dentystycznych. Ponadto, przez dwie doby po przeprowadzonym zabiegu należy stosować tak zwaną “białą dietę”, a także powstrzymać się od pokarmów i napojów, które mogą spowodować pojawienie się nowych przebarwień na zębach, takich jak na przykład kawa, herbata czy czerwone wino.

Ponadto zaleca się, aby w tym czasie powstrzymać się od palenia tytoniu. W przeciwnym razie efekt piaskowania zębów będzie niesatysfakcjonujący oraz krótkotrwały.

Zabieg piaskowania zębów jest charakteryzuje się całkowitym bezpieczeństwem, i jest zupełnie niebolesny. Nie wymaga w związku z tym stosowania żadnego znieczulenia.

Jedynym dyskomfortem związanym z tą procedurą jest konieczność utrzymania szeroko otwartych ust przez 20 minut, czasem nawet do pół godziny, a także słonawy posmak płynu wykorzystywanego do przeprowadzenia tego zabiegu, co zwyczajnie nie odpowiada niektórym pacjentom.

Co prawda, u niektórych pacjentów czasem występuje podrażnienie dziąseł z ich zaczerwienieniem, jednakże ustępuje ono samoistnie po upływie maksymalnie kilku godzin.

Aby rezultat zabiegu był trwały, zaleca się by go przeprowadzać regularnie, co najmniej raz na kilka miesięcy, zwłaszcza u osób, które są narażone na czynniki mogące powodować powstawanie przebarwień czy osadzania się płytki nazębnej.

Piaskowanie zębów Poznań może być również przeprowadzane profilaktyczne. W takim przypadku zalecana częstotliwość jego powtarzania jest mniejsza i wynosi raz na rok.

Z uwagi na całkowite bezpieczeństwo piaskowania zębów, oraz prostotę jego wykonania, może być ono przeprowadzone zarówno przez lekarza stomatologa jak i higienistę stomatologicznego.

Do kogo jest adresowany?

Zabieg piaskowania zębów tak naprawdę może być dedykowany dla każdego, kto chce uatrakcyjnić swój wygląd poprzez poprawę jakości swojego uśmiechu. Szczególnie jednak jest on adresowany do osób szczególnie narażonych na powstawania przebarwień na zębach, i osadzanie się na nich płytki.

Należą do nich przede wszystkim nałogowi palacze tytoniu, oraz osoby, które piją w dużych ilościach kawę (szczególnie czarną), herbatę, a także czerwone wino.

Ponadto są wśród nich pacjenci z wadami zgryzu, którzy posiadają zęby zachodzące na siebie, a także ci, którzy stosują aparaty ortodontyczne (zwłaszcza stałe). U niektórych osób z kolei występuje wrodzona predyspozycja do tworzenia się przebarwień i różnego rodzaju osadów. Oprócz tego, piaskowanie zębów jest zalecane jako profilaktyka u tych osób, u których przeprowadzono wybielanie zębów.

Czy ten zabieg jest dla wszystkich?

Niestety, jak praktycznie każdy zabieg, piaskowanie zębów jest obarczone pewnymi przeciwwskazaniami. Nie należy go przeprowadzać u pacjentów, u których stwierdzono alergię na sodę, bądź jakikolwiek inny składnik wchodzący w skład mieszaniny wykorzystywanej w czasie zabiegu.

Ponadto, przeciwwskazane jest jego wykonywanie u osób z zaburzeniami stanu oraz funkcji śluzówki jamy ustnej, niezależnie od tego czy jest to naruszenie jej ciągłości (na przykład na drodze urazu), czy jest to obrzęk związany ze występowaniem stanu zapalnego w obrębie jamy ustnej bądź dziąseł.

Co ciekawe, przeciwwskazaniem do przeprowadzenia piaskowania zębów jest obecność owrzodzeń w dowolnym odcinku przewodu pokarmowego (w tym choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, czy choroby zapalne jelit przebiegające z owrzodzeniami).

Piaskowanie zębów Poznań to metoda bardzo szybkiego oczyszczenia zębów z ciemnego osadu.

Polega na polerowaniu zębów strumieniem wody i proszku pod ciśnieniem. Daje efekt “wybielenia zębów”.

Zabieg jest bezbolesny i krótki (ok. 30 minut w gabinecie).

Piaskowanie zębów Poznań

Poznajmy najważniejsze informacje na temat piaskowania zębów, które jest zabiegiem stomatologicznym stosowanym w celu usuwania osadu z zębów i przebarwień.

Piaskowanie zębów – definicja

Piaskowanie jest to zabieg polegający na usuwaniu wszelkich osadów z zębów lub przebarwień z przestrzeni między zębowych za pośrednictwem piaskarki.

Funkcjonowanie piaskarki polega na emisji strumienia wody pod ciśnieniem i czyszczenie zębów z osadu i kamienia. Piaskowanie zębów przeprowadza się profilaktycznie w przypadku występowania osadu na powierzchni zębów.

Zabieg powinno się wykonywać raz w roku. Zabieg powinien być przeprowadzany u pacjentów pijących duże ilości kawy i herbaty oraz palących papierosy. Wskazaniem do zabiegu piaskowania jest także aparat ortodontyczny. Jest to zabieg uzupełniający skaling.

Zabieg piaskowania nie jest bolesny i wiąże się z niewielkim dyskomfortem dla pacjenta. Mankamentem zabiegu może być nieprzyjemny smak piasku dentystycznego. Piaskowanie jest bezpieczne, a ewentualne niedogodności ustępują w ciągu paru godzin po zabiegu.

Skaling i piaskowanie – jaka jest różnica?

Skaling i piaskowanie zębów są to zabiegi, które się wzajemnie uzupełniają. Różnicą pomiędzy zabiegami jest fakt, że skaling usuwa twarde złogi nazębne, natomiast piaskowanie redukuje osad i powierzchowne przebarwienia. Dodatkowo skaling i piaskowanie mają korzystny wpływ na polerowanie powierzchni zęba.

Przebieg zabiegu

Piaskowanie rozpoczyna się od umieszczenia piaskarki na powierzchni zębów, gdzie znajduje się osad. Piaskarka pracuje pod wysokim ciśnieniem, produkując aerozol wodno-powietrzny z piaskiem dentystycznym. To za jego pośrednictwem można usunąć przebarwienia i osad z zębów.

Lekarz dentysta podczas zabiegu korzysta także ze ssaka, co pomaga w odsysaniu resztek piasku z jamy ustnej. Po zakończeniu piaskowania zęby oczyszcza się specjalną pastą i gumką. Na sam koniec następuje fluoryzacja.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Po piaskowaniu pacjent nie powinien spożywać posiłków ani nie pić przez minimum pół godziny. W ciągu doby od zabiegu pacjent powinien przestrzegać białej diety. Po zabiegu należy przestrzegać higieny jamy ustnej i regularnie szczotkować zęby.

Piaskowanie zębów a wybielanie zębów

Same piaskowanie nie powoduje wybielania zębów. Czasem może trochę pomóc je wybielić. Najwyższą skuteczność w wybielaniu zębów przynosi połączenie piaskowania ze skalingiem i lakierowaniem.

Te trzy zabiegi są najczęściej rekomendowane przed procedurą wybielania zębów. Po oczyszczeniu zębów z kamienia można ją pokryć preparatem wybielającym.

Piaskowanie zębów Poznań

+48 604 40 11 16

+48 604 40 11 16

wyszukiwanie stomatolog Poznań