Rejestracja tel. pn – pt: 10:00 – 18:00

Sobota – niedziela: nieczynne

+48 604 401 116

info@emdent.pl

Przepiórcza 23c/1A

60-162 Poznań Grunwald

Implanty zębów

Całkowita lub częściowa utrata uzębienia zdecydowanie pogarsza jakość mechaniki narządu żucia, a także negatywnie wpływa na estetykę wyglądu. Dzięki możliwościom implantoprotetyki stomatologicznej możliwe jest naprawienie tego problemu. Implanty zębów pozwalają szybko i w niewidoczny sposób uzupełnić braki w uzębieniu. Implanty zębowe to odbudowa braków w uzębieniu w oparciu o sztuczny korzeń - czyli wkręt z metalu szlachetnego do kości, w miejsce usuniętego zęba. Implant wprowadzony do kości stanowi doskonałą podporę do zaprotezowania zęba (pojedyncza koroną lub kilku zębów). Efekt estetyczny jest bardzo dobry, często nie widać różnicy pomiędzy uzębieniem własnym pacjenta a protezą opartą na implancie zębowym. Gabinet M-Dent (Poznań Grunwald) specjalizuje się w implantach zębów - zawsze profesjonalnie, bezboleśnie i w konkurencyjnej cenie. Więc jeśli masz braki w uzębieniu nie musisz się martwić – dzięki implantom Twój uśmiech zabłyśnie w pełnej krasie! Chcesz dowiedzieć się więcej - zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Implanty zębów Poznań – czym są?

Nowoczesny implant stomatologiczny jest syntetycznym elementem protetycznym mającym na celu uzupełnienie braków w uzębieniu. Charakteryzuje się on posiadaniem sztucznego korzenia, wykonanego najczęściej z metalu szlachetnego, który umieszczany jest w kości. Zewnętrzny element implantu do złudzenia przypomina fizjologiczny ząb, dzięki czemu często jest on nie do odróżnienia od pozostałych zębów.

Nakładanie implantu to mało inwazyjny i bezpieczny zabieg przeprowadzany w gabinecie dentystycznym. Implant wprowadza chirurg stomatolog współpracujący z protetykiem, który dba o efekt końcowy odbudowanych zębów.

Implanty zębów Poznań

Implanty można wykorzystać na dwa sposoby. Z jednej strony umożliwiają zastąpienie ruchomej protezy mostkiem, przez co nie ma konieczności szlifowania zdrowych zębów w celu przygotowania mostka. Gdy brakuje jednego lub kilku zębów, implanty zastąpią brakujące zęby. Jeżeli szczęka jest bezzębna, dzięki implantom można w takim przypadku zastosować trwały mostek lub ruchomą protezę i odnowić uzębienie.

Implanty zębów dlaczego warto

Oczywiście żaden ze znanych w dzisiejszych czasach implantów nie jest w stanie zastąpić w stu procentach naturalnego uzębienia, ale w dużej mierze dają możliwość odtworzenia prawidłowej mechaniki żucia. Brzydkie, uszkodzone, nieestetyczne zęby potrafią zaważyć na naszych relacjach z innymi ludźmi. Wstydzimy się uśmiechać, ponieważ boimy się krytycznych, osądzających spojrzeń ze strony otaczających nas osób. Tak nie musi być! Inwestycja w piękny uśmiech to inwestycja w siebie. Nie czekaj dłużej, tylko dowiedz się jak działają implanty zębowe i czy możesz je zastosować.

Implanty zębowe – rodzaje

W gabinecie M-Dent w Poznaniu stosujemy następujące rodzaje implantów zębowych:

Ile kosztuje implant zębowy w Poznaniu?

Całkowita cena za nowoczesny implant zębowy to cena za implantację i za uzupełnienie protetyczne. Koszt zależy od liczby, typu i poziomu cenowego użytych implantów. Podczas badania wstępnego dentysta dokonuje wyceny oraz informuje Pacjenta o wszelkich kosztach. Ceny w naszym poznańskim gabinecie rozpoczynają się od około 4000 zł. Proszę pamiętać, że implanty zębowe to nie tylko wydatek, ale przede wszystkim inwestycja. Zadbany wygląd dodaje pewności siebie.

Gdy mamy piękne, proste, białe zęby chętniej uśmiechamy się, przez co jesteśmy lepiej postrzegani przez otoczenie. Niestety problemy z próchnicą, paradontozą czy urazy mechaniczne mogą skutecznie zaburzyć poczucie pewności. Braki w uzębieniu wpływają na poczucie własnej estetyki oraz ograniczają aktywność społeczną. Właśnie dlatego niezbędna jest odpowiednia reakcja! W M-Dent staramy się, aby cena za implanty zębów była przystępna, a wraz z rozwojem technologii i popularyzacją implantów, coraz więcej osób mogło sobie pozwolić na taki sposób leczenia ubytków.

Proces leczenia implantologicznego

Proces leczenia w kierunku implantacji zębów jest wieloetapowy. Oto jak przebiega proces wszczepienia implantu w M-Dent Poznań:

Do prawidłowego i bezpiecznego przeprowadzenia zabiegu wszczepienia implantu stomatologicznego konieczne jest wykonanie szeregu badań. Po pierwsze należy wykonać podstawowe badanie krwi obwodowej, uwzględniające morfologię, OB, a także parametry krzepliwości krwi. Ponadto bardzo pomocne jest wykonanie badań obrazowych, takich jak RTG panoramiczne zębów, czy też stożkowej tomografii komputerowej, która dzięki trójwymiarowemu obrazowi pozwala na symulację zabiegu przed jego przeprowadzeniem.

Zabieg wszczepienia implantu zębowego nie wymaga specjalistycznego przygotowania ze strony pacjenta. Oczywiście, konieczne jest wcześniejsze zebranie wnikliwego wywiadu oraz badania pacjenta celem wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Wskazane jest oczywiście wykonanie dokładnej higieny jamy ustnej w dniu planowanego zabiegu. Dozwolone jest również spożycie lekkiego posiłku.

Implanty zębowe – jak wygląda procedura?

Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent ubierany jest w specjalny sterylny strój. Podczas wszczepiania implantów bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej aseptyki, celem uniknięcia powikłań infekcyjnych i ich następstw. Następnie chirurg stomatologiczny dokonuje znieczulenia miejscowego oraz dezynfekuje pole operacyjne.

W dalszej kolejności, po odpreparowaniu płata śluzówkowo-okostnowego, przygotowane jest miejsce pod wszczep. W przygotowaną uprzednio kość szczęki i żuchwy wprowadzane są tytanowe śrubki, na których osadzany jest implant. Sam zabieg wbrew pozorom jest bezbolesny, a czas jego trwania waha się od dwudziestu do trzydziestu minut. W celu przyspieszenia wgajania się implantu chirurg używa preparat z krwi, jakim jest fibryna bogatopłytkowa.

Implanty zębów – zalecenia po zabiegu

Zabieg wszczepienia implantu stomatologicznego nie wymaga hospitalizacji i po jego przeprowadzeniu pacjent wychodzi do domu. Możliwe jest wystawienie przez stomatologa zwolnienia lekarskiego na czas rekonwalescencji. Odczucia pooperacyjne są zazwyczaj bardzo łagodne. Skutkiem zabiegu może być kilkudniowa obolałość twarzy czy lekkie opuchnięcie.

Może pojawić się łagodne krwawienie i zdrętwienie mięśni żujących. W pierwszych dniach po zabiegu zaleca się unikanie wysiłku fizycznego, a przez pierwszy miesiąc intensywnego uprawiania sportu. Przez pierwszych kilka dni nie należy również palić papierosów ani pić alkoholu. Po całkowitym ustąpieniu działania znieczulenia można jeść i pić. Proces rekonwalescencji i gojenia się trwa od dwóch do sześciu miesięcy. W tym czasie nie należy korzystać także z sauny ani solarium. Można natomiast stosować leki przeciwbólowe, a w pierwszych chwilach po zabiegu bardzo dobre efekty dają okłady z lodu.

Przeciwwskazania do zabiegu implantacji zębów

Implanty można zastosować prawie u każdego pacjenta. Przeciwwskazania istnieją tylko wtedy, gdy pacjent posiada nieleczoną cukrzycę, ma cukrzycę leczoną insuliną, ma poważne zaburzenia krzepliwości krwi, jest leczony kortykosteroidami, posiada osteoporozę, nadczynność tarczycy czy choroby nowotworowe jamy ustnej.

Bezwzględną przeszkodą są też choroby tj. AIDS, choroba alkoholowa czy uzależnienie od narkotyków. Implanty zębowe nie mogą być wszczepiane u kobiet w ciąży oraz u dzieci. Decyzję o zastosowaniu implantów podejmuje dentysta po analizie i ocenie wyników badań dokonywanych w gabinecie dentystycznym.

Jak dbać o implanty zębowe?

Osoby, które mają wszczepy tytanowe, powinny o nie dbać. Implanty nie mają ustalonej daty ważności, to jak długo nam będą służyć decyduje w dużej mierze utrzymanie należytego poziomu higieny. Pielęgnacja implantów zębów nie różni się od zabiegów higienicznych na własnych zębach. Implanty zębowe należy prawidłowo szczotkować szczoteczką do zębów i pastą, minimum dwa razy w ciągu dnia. Do utrzymania dobrej higieny w domu Pacjent ma do dyspozycji szeroki wachlarz preparatów i produktów.

Irygatory dentystyczne delikatnie i bardzo efektywnie usuwają resztki pokarmowe z okolicy odbudowanego na implancie zęba. Niektóre irygatory posiadają specjalna końcówkę do czyszczenia implantów. Wysoką skutecznością w usuwaniu płytki posiadają również szczoteczki elektryczne, a zwłaszcza soniczne, które dzięki wysokiej częstotliwości drgań zapewniają dynamiczne wtłaczanie płynu w tę trudną okolicę i wszechstronne jej oczyszczanie.

Do higieny jamy ustnej po zabiegu implantacji szczególnie przydatne są wszelkie pasty i płyny z zawartością chlorheksydyny, która ma działanie przeciwbakteryjne. Dostępne są również specjalne antybakteryjne piany. Do użytku pacjentów jest również szeroka gama szczoteczek manualnych jak szczoteczki pozabiegowe, jednopęczkowe oraz nici dentystyczne. Specyficzna budowa implantu sprzyja gromadzeniu się resztek pokarmowych i tworzeniu się kamienia nazębnego , głównie w okolicy połączenia korony protetycznej z implantem.

Powstający kamień może prowadzić do zapalenia okołoimplantowego – periimplantitis, co prowadzi do obniżenia się linii dziąseł, odsłonięcia implantu a w ostateczności jego utraty. Nie można zatem dopuścić do powstawania kamienia nazębnego na implancie. W gabinecie M-Dent (Poznań Grunwald) wykonujemy odpowiednie zabiegi higienizacji, tj. skaling i piaskowanie. Regularne wizyty u stomatologa w połączeniu z codzienną pielęgnacją to gwarancja utrzymania pięknego uśmiechu.

Leczenie implantologiczne Poznań – dlaczego warto?

Zastosowanie implantów stomatologicznych niesie za sobą wiele korzyści. Oczywistą ich zaletą jest efekt estetyczny, dzięki którym możliwe jest uzupełnienie ubytków w uzębieniu, umożliwiające ponowne szczycenie się pięknym, zdrowym uśmiechem. To zabieg, który daje bardzo szybki efekt, a czas leczenia jest stosunkowo krótki. Współczesna medycyna nie opracowała jeszcze metody, która pozwalałaby na wyhodowanie trzecich zębów, zatem implanty zębów to najlepsze obecnie rozwiązanie, by cieszyć się pięknym uśmiechem.

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważne jest kompletne uzębienie. Całkowita lub częściowa utrata uzębienia, poza oczywistym defektem estetycznym, zdecydowanie pogarsza jakość mechaniki narządu żucia oraz zaburza wymowę. Dzięki możliwościom implantoprotetyki stomatologicznej możliwe jest naprawienie tego problemu.

Implanty zębowe wykonane w naszym gabinecie w Poznaniu pozwalają przywrócić naturalny kształt twarzy oraz artykulację. W porównaniu z protezą zębową, implanty są znacznie lepsze – można zapomnieć o przesuwaniu się protezy, ryzyku wypadnięcia oraz konieczności mocowania za pomocą kleju. Dzięki nim można jeść, co się chce i śmiać pełną piersią. Mimo że koszt implantów zębowych jest wyższy od protezy, komfort Pacjenta jest nieporównywanie lepszy.

Implanty zębów Poznań – M-Dent – specjaliści od implantów

Gabinet stomatologiczny M-Dent specjalizuje się w implantach zębów i przeprowadza leczenie przy zastosowaniu tej metody już od wielu lat. Nasi lekarze biorą udział w szkoleniach oraz konferencjach organizowanych przez prestiżowe organizacje i nieustannie podnoszą kwalifikacje, by wykonywać zabiegi przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Leczenie w naszej placówce jest bezbolesne, a rezultaty zazwyczaj przekraczają wyobrażenie Pacjentów.

Dlatego też nasz gabinet cieszy się licznymi pozytywnymi opiniami. Wysoka jakość usług wykonywanych przy użyciu najlepszego sprzętu oraz kompetencje zespołu lekarzy łączą się z przystępną ceną zabiegów. Zapraszamy do naszego gabinetu mieszczącego się na ulicy Przepiórczej (Poznań Grunwald, Osiedle Kopernika). Dobry dojazd wieloma środkami komunikacji miejskiej oraz wygodny parking przed gabinetem umożliwia skorzystanie z naszych usług wszystkim poznaniakom, którzy pragną mieć implanty zębowe.

Poznań jest miastem, w którym znajduje się wiele gabinetów, które oferują implanty zębów. Jednak nas wyróżnia doświadczenie, umiejętności specjalistów oraz najwyższa jakość stosowanych materiałów. Pozwól sobie na szczery uśmiech. Wyzwól się z ograniczeń, jakie masz przez ubytki w uzębieniu.

Umów się na wizytę w naszym gabinecie i przekonaj się, jak piękny może być Twój uśmiech po wszczepieniu implantów. Do każdego Pacjenta podchodzimy w sposób indywidualny, dlatego chcemy poznać Twoje potrzeby i stworzyć plan leczenia, który zakończy się w momencie, gdy będziesz się uśmiechać na widok swoich zębów. Zadzwoń już dziś i rozpocznij pełen uśmiechu etap w swoim życiu!

Implanty zębowe Poznań – najczęściej zadawane pytania

Jeśli masz jakiekolwiek inne pytania o implanty zębów, Poznań, ul. Przepiórcza 23c/1A to adres, gdzie uzyskasz wszystkie odpowiedzi.

+48 604 40 11 16

+48 604 40 11 16

wyszukiwanie stomatolog Poznań