Rejestracja tel. pn – pt: 10:00 – 18:00

Sobota – niedziela: nieczynne

+48 604 401 116

info@emdent.pl

Przepiórcza 23c/1A

60-162 Poznań Grunwald

Porady

 Ile trwa odbudowa zęba

Ile trwa odbudowa zęba?

Odbudowa zęba w gabinecie stomatologicznym jest sposobem na zachowanie uszkodzonego zęba, po to,  aby uniknąć jego ekstrakcji. Współczesna stomatologia oferuje kilka metod rekonstrukcji zęba, z wykorzystaniem materiałów kompozytowych, włókna szklanego czy z użyciem wkładu koronowo-korzeniowego. Gabinet stomatologiczny Poznań oferuje wiele możliwości leczenia i ratowania ułamanych i ukruszonych zębów.

Ile trwa odbudowa zęba?

Wszystko zależy przede wszystkim od rodzaju uszkodzenia czy ubytku i wyboru przez stomatologa Poznań sposobu leczenia. Na dobór sposobu odbudowy zęba przez dentystę ma wpływ wielkość ubytku korony zęba, stan korzenia i kości szczęki lub żuchwy oraz warunki zwarciowe. Ile trwa odbudowa zęba? Sama odbudowa zęba u stomatologa nie trwa długo, ale często konieczne jest dodatkowe leczenie np. kanałowe, co wydłuża czas całej procedury.

Metody odbudowy zęba

Kompozyt

Jedną z powszechnie stosowanych technik naprawy uszkodzonego zęba u dentysty Poznań przy niezbyt dużych ubytkach jest odbudowa zęba kompozytem. Materiał ten cechuje się wysoką plastycznością, co pozwala w dość prosty sposób przywrócić kształt zęba. Ile trwa odbudowa zęba tą metodą? Wypełnienie żywicą kompozytową jest rozwiązaniem stosunkowo tanim i szybkim dla pacjenta, gdyż nie wymaga spędzania wielu godzin na fotelu u dentysty.

Ile trwa odbudowa zęba – Włókno szklane

Włókno szklane jako materiał bardzo trwały wykorzystywane jest najczęściej do odbudowy zęba po leczeniu kanałowym i do usztywnienia zęba po złamaniu. Przygotowany wkład z włókna szklanego wprowadza się do kanałów zębowych.

Odbudowa zęba na włóknie szklanym u stomatologa polecana jest również do rekonstrukcji zębów przednich, a jednocześnie jest doskonałym rozwiązaniem w nagłych przypadkach, gdzie naprawę uszkodzonego zęba można wykonać podczas jednej wizyty u dentysty Poznań.

Ile trwa odbudowa zęba – Wkład koronowo-korzeniowy

Odbudowa zęba na wkładzie koronowo-korzeniowym to inaczej przygotowanie podbudowy zęba do założenia korony protetycznej na specjalnym sztyfcie. Metodę wkładu koronowo-korzeniowego u stomatologa Poznań stosuje się gdy doszło do utraty korony zęba, a zdrowy korzeń wymaga wzmocnienia. W zależności od stopnia zniszczenia zęba do jego odbudowy, poza koroną protetyczną, stosuje się też licówki.

Zalety odbudowy zęba  u stomatologa Poznań

Najważniejszą zaletą odbudowy zęba w gabinecie stomatologicznym jest zachowanie go w zębodole i uniknięcie ekstrakcji, co ma bardzo duże znaczenie dla zachowania prawidłowych warunków zgryzowych i wyglądu uzębienia. Wzmocniona zostaje też twardość zębów, co wpływa na komfort spożywania posiłków. Oczywiście, aby uniknąć odbudowy zębów, najważniejsze jest codzienne dbanie o zęby i utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej.

Zdarzają się natomiast sytuacje, gdzie odbudowa zęba to świetne rozwiązanie dla osób, które w sposób mechaniczny np. w wyniku wypadku straciły ząb. Podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym dentysta może zrekonstruować ząb dość szybko, aby pacjent nie odczuwał dyskomfortu związanego z brakiem uzębienia zbyt długo. Czasem wystarczy nawet jedna wizyta u stomatologa na odbudowę zęba.

NZOZ M-DENT

ul. Przepiórcza 23c/1A
60-162 Poznań Grunwald
Osiedle Kopernika

tel.: +48 61 868 02 21
gsm: +48 604 40 11 16

info@emdent.pl
Znajdź nas na Facebooku

+48 604 40 11 16

+48 604 40 11 16

wyszukiwanie stomatolog Poznań