Rejestracja tel. pn – pt: 10:00 – 18:00

Sobota – niedziela: nieczynne

+48 604 401 116

info@emdent.pl

Przepiórcza 23c/1A

60-162 Poznań Grunwald

Porady

Gabinet Stomatologiczny Poznań

Gabinet Stomatologiczny Poznań – szeroki zakres leczenia stomatologicznego.

Wybierając stomatologa warto zwrócić uwagę czy gabinet stomatologiczny posiada własny aparat Rtg. Dzięki temu możemy sobie zapewnić kompleksowe leczenie bez ponoszenia nadmiernych opłat.

Zapraszamy do gabinetu stomatologicznego w Poznaniu na Osiedlu Kopernika

Gabinet stomatologiczny

Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć jak istotne jest zdrowe, prawidłowe i kompletne uzębienie. Zęby stanowią nieodłączną część codziennego życia. Są jednym z najważniejszych elementów, które budują narząd żucia odpowiadający za prawidłowe rozdrobnienie pokarmów przed ich dalszą drogą wzdłuż przewodu pokarmowego.

Nie sposób również pominąć istoty walorów estetycznych promiennego uśmiechu. Nie ma co ukrywać, że ułatwia on w życiu wiele spraw zarówno w materii zawodowej jak i osobistej, z uwagi na to, że istotnie wpływa na przebieg kontaktów interpersonalnych. Zupełnie inaczej jesteśmy odbieramy i kojarzeni, kiedy możemy się poszczycić zdrowym, promiennym uśmiechem.

Jednakże, o czym mało kto pamięta, zaniechanie dbania o zdrowie uzębienia może mieć również bardzo groźne następstwa. Przykładowo, stany zapalne w obrębie zębów oraz przyzębia, mogą w efekcie skutkować powikłaniami pod postacią nawet groźnych dla życia infekcyjnych zapaleń wsierdzia, a także posocznicy.

Oczywiście kluczowe dla posiadania zdrowego, pięknego uśmiechu jest prawidłowe dbanie o higienę jamy ustnej. Absolutnie podstawowe jest regularne mycie zębów co najmniej 2 razy na dobę, najlepiej wykorzystując do tego celu pastę zawierającą fluor. Ponadto istotne jest stosowanie płynu do płukania ust, a także nici dentystycznych.

Higiena jamy ustnej

Jednakże prawidłowe dbanie o zdrowie swoich zębów nie może się odbywać bez regularnych kontroli stomatologicznych. Są one niezbędne do prawidłowego monitorowania stanu uzębienia i wychwytywania wszelkich nieprawidłowości i ubytków uzębienia w jak najwcześniejszym stadium. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie skomplikowanego, niejednokrotnie kosztownego i nieprzyjemnego leczenia, a nierzadko nawet konieczności usunięcia zęba.

W czasach kiedy co raz większą uwagę zwracamy na wygląd, a poczucie atrakcyjności staje się co raz większą potrzebą, również stomatologia wychodzi temu na przeciw oferując cały szereg zabiegów poprawiających wygląd zębów (na przykład usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie zębów, wybielanie zębów, czy też licówki).

Aby zagwarantować sobie najwyższą jakość wykonywanych zabiegów i pełną satysfakcję z ich rezultatu, należy rozsądnie dokonać wyboru jak najlepszego gabinetu stomatologicznego oferującego usługi najwyższej jakości. Ale jak tego dokonać? Czym się kierować przy podejmowaniu decyzji?

O historii słów kilka

Jednym z aspektów, na który warto zwrócić uwagę podejmując decyzję o wyborze gabinetu stomatologicznego jest informacja, jak długo dany gabinet funkcjonuje. Jest to istotne, ponieważ im dłuższy staż świadczenia usług stomatologicznych przez gabinet, tym większe prawdopodobieństwo ich optymalnej jakości. Dużo łatwiej też zasięgnąć opinii o nim wśród innych pacjentów oraz w internecie.

Nowopowstałe gabinety często funkcjonują zbyt krótko, by można było zasięgnąć jakichkolwiek opinii i decydując się na taki gabinet często ponosimy dużo większe ryzyko, gdyż gwarancja na wysoką jakość usług jest dużo mniejsza. Ponadto gabinety długo działające często skupiają lekarzy stomatologów cechujących się dużym doświadczeniem i wprawą w przeprowadzaniu zabiegów oferowanych przez gabinet.

Gabinet Stomatologiczny Poznań – Personel

Dokonując wyboru właściwego gabinetu stomatologicznego warto poświęcić trochę czasu na zasięgnięcie informacji o lekarzach stomatologach w nim przyjmujących. W dobie internetu, często możliwe jest prześledzenie kariery takiego lekarza, jego stażu pracy, a także tego, w jakiej dziedzinie stomatologii się specjalizuje.

Jest to bardzo pomocne zwłaszcza, kiedy zamierzamy poddać się jakiemuś konkretnemu, wiadomemu nam od początku zabiegowi (na przykład wybielaniu zębów czy wykonania implantu stomatologicznego. Wiedza i doświadczenie lekarzy stomatologów pracujących w gabinecie są gwarantem zadowolenia z rezultatu i jakości przeprowadzonych zabiegów.

Współczesne technologie jako wskazówka w podjęciu decyzji

Bardzo pomocnym narzędziem w podejmowaniu decyzji o wyborze gabinetu stomatologicznego, który w najwyższym stopniu spełnia nasze oczekiwania jest internet.

W dzisiejszych czasach, gdy w sieci można znaleźć i umieścić wszystko, można w nim znaleźć również informacje o interesującym nas gabinecie i to w różnych aspektach. Po pierwsze, jak już wcześniej wspomniano, można zasięgnąć informacji o samych lekarzach pracujących w danym gabinecie.

Po drugie zaś, można sprawdzić opinie o samym gabinecie i zapoznać się z relacjami pacjentów, którzy już skorzystali z jego usług. Jest to bardzo cenna możliwość, gdyż pozwala skorzystać z doświadczeń innych osób, którzy borykali się z podobnymi problemami i uzyskali pomoc. Dzięki tym opiniom, jesteśmy w stanie dużo skuteczniej i pewniej wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie.

Gabinet Stomatologiczny Poznań – Optymalne wyposażenie

Doświadczony personel i wysokiej jakości obsługa to jedno, ale w wyborze optymalnego gabinetu stomatologicznego dla siebie i swoich bliskich warto zwrócić uwagę na sprzęt, jakim dysponuje dany gabinet. Niejednokrotnie proces leczenia wymaga wcześniej odpowiedniej diagnostyki, a niejednokrotnie badań dodatkowych (na przykład diagnostyki obrazowej, między innymi rentgenodiagnostyki).

Często również konieczny jest dostęp do laboratorium stomatologicznego. Warto sprawdzić, czy dany gabinet dysponuje własnym sprzętem, a także dostępem do laboratorium. Jest to niewątpliwy atut, gdyż własna aparatura oraz laboratorium umożliwiają dużo sprawniejszy przebieg procesu diagnostyki i leczenia.

Co ma wspólnego infrastruktura ze stomatologią?

Otóż okazuje się, że wbrew pozorom nie mało. Sprawa może wydawać się dosyć prozaiczna i często jest pomijana, ale w wyborze gabinetu stomatologicznego warto sprawdzić też jego umiejscowienie, a także łatwość dojazdu w przypadku poruszania się komunikacją miejską, lub dostępność parkingu w przypadku podróży samochodem. Rzecz pozornie mało istotna, jednakże uwzględnienie w wyborze odpowiedniego gabinetu również tego aspektu, niejednokrotnie postanowi zaoszczędzić wiele czasu, stresu oraz niewygody.

NZOZ M-DENT

ul. Przepiórcza 23c/1A
60-162 Poznań Grunwald
Osiedle Kopernika

tel.: +48 61 868 02 21
gsm: +48 604 40 11 16

info@emdent.pl
Znajdź nas na Facebooku

+48 604 40 11 16

+48 604 40 11 16

wyszukiwanie stomatolog Poznań