Rejestracja tel. pn – pt: 10:00 – 18:00

Sobota – niedziela: nieczynne

+48 604 401 116

info@emdent.pl

Przepiórcza 23c/1A

60-162 Poznań Grunwald

Porady

Most adhezyjny

Most adhezyjny

Mosty adhezyjne są często stosowane w stomatologii jako uzupełnienia protetyczne o dużej trwałości. Poznajmy ich rodzaje i zalety, które być może skłonią Cię do skorzystania z tego rozwiązania u dentysty Poznań.

Co to jest most adhezyjny?

Most adhezyjny jest rodzajem uzupełniania protetycznego, które wykonuje dentysta. Ma on za zadanie przywrócić funkcje układu stomatognatycznego i funkcje utraconych tkanek. Tę innowacyjną metodę po raz pierwszy zastosowano w latach 50-tych XX wieku dzięki badaniom Buonocorego. On jako pierwszy zastosował kwas fosforowy podczas wiązania żywicy do szkliwa.

Most adhezyjny różni się od tradycyjnych mostów protetycznych mniejszą inwazyjnością zabiegu – nie ma konieczności ingerencji w tkanki twarde zębów i wykonuje się mniejszą preparację zębów, które sąsiadują z brakiem zębowym. Jak działa most adhezyjny? Przymocowuje się go do zębów za pośrednictwem cementów („klejów”) i specjalnych skrzydełek.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów kompozytowych i ceramiki, stomatolog Poznań z łatwością przywraca utracone tkanki i wzmacnia je. Mosty adhezyjne wykonywane są z porcelany i bywają wzmacniane włóknem szklanym tudzież szkieletem metalowym. W gabinecie stomatologicznym zakłada się także mosty adhezyjne na włóknach szklanych, które może zamocować stomatolog.

Kiedy warto założyć most adhezyjny w gabinecie stomatologicznym?

Tylko określone wskazania pacjenta, przychodzącego do gabinetu dentystycznego, kwalifikują do założenia mostu adhezyjnego. Jednym z nich są niewielkie braki w uzębieniu,  a mosty filarowe są mocne i nie chwieją się. Tę metodę można zastosować także u dzieci, wykorzystując most adhezyjny umocowany do kła. Mosty adhezyjne u stomatologa Poznań są rozwiązaniem tymczasowym, dlatego stosuje się je przed wstawieniem mostów stałych lub implantów.

Mosty adhezyjne – przeciwwskazania

Pacjenci borykający się z problemem zgrzytania zębami, które może być wynikiem bruksizmu nie mogą skorzystać z założenia mostów adhezyjnych. Przeciwwskazaniem są też wady zgryzu, uczulenie na metale szlachetne czy nieprawidłowa budowa zębów.

Zalety i wady mostów adhezyjnych zakładanych w gabinecie dentystycznym Poznań

Dużą zaletą zabiegu zakładania mostu adhezyjnego u dentysty Poznań jest bezbolesność procedury. Pacjent czuje się komfortowo podczas całej wizyty w gabinecie dentystycznym. Drugą zaletą tego rozwiązania jest trwałość i wytrzymałość mostów adhezyjnych, co zapewnia bezproblemowe użytkowanie. Za sprawą podbudowy metalowej może uzyskać sztywność konstrukcji.

Założenie mostu adhezyjnego zapewnia też wysoką estetykę podczas uśmiechania się i mówienia, co też nie jest bez znaczenia dla większości naszych pacjentów. Mosty adhezyjne uniemożliwiają odróżnienie ich od zębów własnych pacjenta. Korzyścią tego rozwiązania u dentysty są niskie koszty usługi, możliwość szybkiego ich wykonania, co pozwala na brak konieczności funkcjonowania bez zęba.

Wadą mostów adhezyjnych jest możliwość ich odklejenia czy odcementowania podczas jedzenia posiłku.

Most adhezyjny Poznań

NZOZ M-DENT

ul. Przepiórcza 23c/1A
60-162 Poznań Grunwald
Osiedle Kopernika

tel.: +48 61 868 02 21
gsm: +48 604 40 11 16

info@emdent.pl
Znajdź nas na Facebooku

+48 604 40 11 16

+48 604 40 11 16

wyszukiwanie stomatolog Poznań