Rejestracja tel. pn – pt: 10:00 – 18:00

Sobota – niedziela: nieczynne

+48 604 401 116

info@emdent.pl

Przepiórcza 23c/1A

60-162 Poznań Grunwald

Porady

Ile kosztuje leczenie kanałowe, zależy od zęba

Ile kosztuje leczenie kanałowe? Leczenie kanałowe cena zależy od zęba.

Z artykułu dowiemy się, jakie są wskazania do leczenia kanałowego zębów, jak wygląda ono krok po kroku oraz ile kosztuje.

Co to jest leczenie kanałowe?

Jest to popularny zabieg z zakresu endodoncji, który wykonuje się w przypadku, gdy bakterie dochodzą do miazgi zęba, co spowodowane jest długotrwałym rozwojem próchnicy.  Wówczas już jest za późno na tradycyjne oczyszczenie zęba i założenie plomby. Leczenie kanałowe polega na usunięciu zapalenia miazgi, dezynfekcji powstałej loży i wypełnienia oczyszczonych kanałów specjalistycznymi tworzywami.

Pacjenci, którzy regularnie bywają w gabinecie dentystycznym i leczą zęby, także mogą zostać poddani konieczności leczenia kanałowego. Dzieje się tak, gdy próchnica rozwija się niepostrzeżenie pod warstwą szkliwa i nie powoduje żadnych dolegliwości bólowych. Innym powodem konieczności podjęcia leczenia kanałowego jest rozwój zgorzeli, złamanie zęba czy też zwichnięcie zęba.

Etapy leczenia kanałowego

Zabieg leczenia kanałowego składa się z 4 etapów, które często wymagają paru wizyt pacjenta w gabinecie dentystycznym. Pierwszym z nich jest opracowanie korony przez stomatologa Poznań w celu dostania się w głąb zęba. Drugim etapem jest usunięcie miazgi i czyszczenie kanałów za pośrednictwem cienkich wierteł.

Czyszczenie kanałów redukuje zmienioną zapalnie tkankę. Następnie osusza się lożę i wykonuje wypełnienia z udziałem gutaperki (materiału podobnego do kauczuku). Później zamyka się ząb za pomocą korony protetycznej czy też wypełnienia. Podczas leczenia kanałowego przeprowadza się często badanie rtg zęba 2 razy, by sprawdzić, czy kanały zostały prawidłowo wypełnione.

Ile kosztuje leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe cena jest zależna od wielu czynników takich jak: gabinet dentystyczny w którym przeprowadzany ma być zabieg, ilości wizyt, metody wypełnienia, liczby korzeni do opracowania, zabiegu z udziałem mikroskopu lub bez, ewentualnego podania znieczulenia. 

Wstępnie koszt leczenia kanałowego to wydatek kilkuset złotych przy leczeniu jednego zęba. Koszt usunięcia miazgi to ok. 100 złotych, natomiast opracowanie i wypełnienie jednego kanału to koszt w granicach 200-250 złotych.

Finalny koszt zależny jest zatem od ilości kanałów do wypełnienia czy też chorych zębów do wyleczenia. Jeśli konieczne jest użycie mikroskopu koszty leczenia wzrastają o ok. 100 zł. Całkowity koszt leczenia jednego zęba oscyluje między 400 a 600 złotych w przypadku jednego zęba. 

NZOZ M-DENT

ul. Przepiórcza 23c/1A
60-162 Poznań Grunwald
Osiedle Kopernika

tel.: +48 61 868 02 21
gsm: +48 604 40 11 16

info@emdent.pl
Znajdź nas na Facebooku

+48 604 40 11 16

+48 604 40 11 16

wyszukiwanie stomatolog Poznań