Rejestracja tel. pn – pt: 10:00 – 18:00

Sobota – niedziela: nieczynne

+48 604 401 116

info@emdent.pl

Przepiórcza 23c/1A

60-162 Poznań Grunwald

Porady

Jak długo nie jeść po założeniu plomby światłoutwardzalnej

Jak długo nie jeść po założeniu plomby – jedzenie po plomie

Wiele osób zastanawia się, jak długo nie jeść po założeniu plomby? Wytyczne zawsze dostaniemy od stomatologa podczas wizyty w gabinecie, ale kwestie indywidualnej wrażliwości zębów na nacisk czy zmiany temperatury też mogą mieć znaczenie. Warto odczekać do 3 godzin.

Zakładanie plomby – stomatolog Poznań

Podczas wizyty stomatologicznej dentysta może zalecić założenie plomby, w miejscu ubytku spowodowanego próchnicą. Na szczęście dzisiejsza stomatologia oferuje nowoczesne rozwiązania do wypełniania ubytków zębów i pacjenci nie są już skazani na ciemne i nieestetyczne plomby amalgamatowe.

Jak długo nie jeść po założeniu plomby zalecenia

Plomba amalgamatowa była kiedyś bardzo popularna i powszechnie stosowana, ale wypełnienia kompozytowe, czyli plomby światłoutwardzalne wyglądają estetyczniej, co jest dla wielu pacjentów istotne.

Plomba światłoutwardzalna pozwala na dobór koloru tak, aby niczym nie różnił się od własnych zębów pacjenta. Stomatolog Poznań może zalecić wymianę plomby amalgamatowej, gdyż zabieg nie tylko poprawi estetykę uśmiechu, ale przede wszystkim zwiększy komfort życia pacjenta.

Wypełnianie ubytków zęba – ile nie jeść po plombie?

Dwugodzinna przerwa w jedzeniu i piciu po wyjściu od dentysty odnosi się do plomb amalgamatowych oraz chemoutwardzalnych, które jeszcze przez jakiś czas po zakończeniu wizyty mogą być lekko plastyczne oraz podatne na uszkodzenia i rozszczelnienie. Nowoczesna plomba światłoutwardzalna, zakładana u dentysty Poznań, nie jest już tak wrażliwa i większość stomatologów nie widzi przeciwwskazań do spożywania posiłków i napojów od razu po wyjściu z gabinetu.

Warto oczywiście zachować ostrożność w tej kwestii, szczególnie jeśli mamy wrażliwe zęby to lepiej poczekać, gdyż wypicie gorącego lub zimnego napoju może być bardzo bolesne. Jedzenie po plombie – ostrożnie.

Jednym ze wskaźników czasu, ile nie jeść po założeniu plomby, może być kwestia momentu, gdy przestanie działać znieczulenie. Przed jedzeniem zawsze warto odczekać, aż przestanie ono działać i odzyskamy pełną kontrolę nad czuciem w jamie ustnej, aby uniknąć np. pogryzienia języka.

Wypełnianie ubytków zęba – zalecenia

Po kilku godzinach od założenia plomby należy już normalnie szczotkować zęby i najlepiej używać do tego past do zębów z dużą zawartością fluoru. Borowanie i zakładanie plomby w znacznym stopniu osłabia szkliwo, dlatego należy je jak najszybciej wzmocnić. Można także używać past przeciwdziałających nadwrażliwości zębów, co może przynieść szybką ulgę w przypadku wystąpienia tego typu dolegliwości.

Jednak najważniejsza rzeczą po założeniu plomby stomatologicznej u dentysty Poznań jest jak najlepsze dbanie o higienę jamy ustnej, aby uniknąć kolejnych ubytków i kolejnego plombowania zębów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy dokładnie wypytać lekarza stomatologa zakładającego plombę. Dentysta udzieli wyczerpujących i jasnych informacji o prawidłowym postępowaniu po wypełnianiu ubytków zęba.

Jak długo nie jeść po założeniu plomby

NZOZ M-DENT

ul. Przepiórcza 23c/1A
60-162 Poznań Grunwald
Osiedle Kopernika

tel.: +48 61 868 02 21
gsm: +48 604 40 11 16

info@emdent.pl
Znajdź nas na Facebooku

+48 604 40 11 16

+48 604 40 11 16

wyszukiwanie stomatolog Poznań