Rejestracja tel. pn – pt: 10:00 – 18:00

Sobota – niedziela: nieczynne

+48 604 401 116

info@emdent.pl

Przepiórcza 23c/1A

60-162 Poznań Grunwald

Porady

Uśmiech marzenie

Uśmiech marzenie – trzeba o niego dbać

Marzenie o pięknych, zadbanych i białych zębach nie musi być tylko niedoścignioną mrzonką. Nowoczesna stomatologia ma aktualnie w ofercie coraz bardziej przyjazne pacjentowi zabiegi, które mogą stanowić pierwszy krok do systematycznego dbania o uzębienie i pozwolą podjąć decyzję o częstszych i koniecznych wizytach u dentysty, nie bacząc na strach i pewnego rodzaju nieśmiałość.

Próchnica – wredna dolegliwość

Nowoczesna stomatologia pozwala wykryć zmiany próchnicowe zanim dziura zrobi się w zębie. Nieprawdopodobne? Może jeszcze parę lat temu tak, ale dziś dzięki postępowi techniki takie rzeczy stają się właściwie codziennością. Nauka coraz więcej wie i potrafi skutecznie diagnozować oraz leczyć różnego rodzaju patologiczne zmiany, a wszystko to dzięki dysponującym w gabinetach coraz to nowocześniejszym sprzętom.

Uśmiech marzenie – co jest konieczne

Obecnie w diagnostyce zgłębnik i gołe oko ludzkie nie ma już jedynego zastosowania. Dziś nowoczesne gabinety stomatologiczne opierają się na mikroskopach, lupach zabiegowych czy miniaturowych rozmiarów kamerach wewnątrzustnych.

Dzięki temu można znaleźć nie tylko niewielką plamkę będącą zaczątkiem próchnicy, ale nawet jej najwcześniejsze stadium zwane miejscem demineralizacji szkliwa. Efekt taki można uzyskać korzystając ze specjalnej lampy emitującej odpowiednie światło, dzięki czemu na podświetlonym zębie zmiana ma inny kolor niż cała reszta zdrowego zęba.

Również można skorzystać z tzw. indykatora chemicznego, który ma postać żelu. Smaruje się nim zęby i następnie spłukuje, a tam gdzie on się utrzyma można mniemać, że występują już zmiany potrzebujące ingerencji stomatologa. Takie metody pozwalają na zastosowanie profilaktyki, a początkowe zmiany nie implikują konieczności borowania i plombowania, często wystarczy tylko ząb uszczelnić.

Uśmiech marzenia – Korzenie zębów i kości szczęki – mikrokosmos w 3 D

Często zachodzi potrzeba sprawdzenia, co dzieje się z korzeniami zębów i kośćmi szczęk. Wówczas zaleca się najczęściej zdjęcie RTG, czyli fachowo mówiąc pantomogram. Wiele osób wystrzega się robienia zdjęć RTG z różnorakich przyczyn, bojąc się wysokiego promieniowania, które nie pozostaje niestety obojętne na nasze zdrowie.

Jednakże pantomogram niskodawkowy ze znikomą dawką promieniowania RTG powinniśmy profilaktycznie wykonywać co dwa lata. Kiedy wiadomo już, że zanosi się na bardziej skomplikowane leczenie można posiłkować się tomografią komputerową. W dzisiejszych warunkach jest to tomografia trójwymiarowa, która pozwala przyjrzeć się na ekranie komputera każdemu szczegółowi jamy ustnej pod każdym kątem.

Ból czy dyskomfort

W trakcie zabiegów stomatologicznych bardzo często odczuwamy ból. Można śmiało stwierdzić, iż wizyta u stomatologa nigdy właściwie nie jest niczym przyjemnym. Jednakże ból a dyskomfort to zupełnie dwie różne sprawy. Stosując nowoczesnej generacji znieczulenia można tego wszystkiego uniknąć.

Podaje się je obecnie coraz częściej niezwykle cienkimi igłami lub też igłą sterowaną komputerowo. Dzięki nowoczesnym znieczuleniom pacjent nie czuje bólu podczas zabiegu, a po wykonanej przez stomatologa pracy nie boryka się z reperkusjami w postaci zdrętwiałego języka i części twarzy.
Nowoczesna stomatologia pozwala pokonać strach i przekonać pacjenta, iż dbanie o zęby jest korzyścią przede wszystkim dla niego samego.

Wypełnienia (plomby ) lepiej trzymają gdy są zakładane bezboleśnie i bez stresu

Uśmiech marzenia Poznań

Warto też pomyśleć o poprawie skóry na twarzy – do tego służy zabieg PCA skin

NZOZ M-DENT

ul. Przepiórcza 23c/1A
60-162 Poznań Grunwald
Osiedle Kopernika

tel.: +48 61 868 02 21
gsm: +48 604 40 11 16

info@emdent.pl
Znajdź nas na Facebooku

+48 604 40 11 16

+48 604 40 11 16

wyszukiwanie stomatolog Poznań