Rejestracja tel. pn – pt: 10:00 – 18:00

Sobota – niedziela: nieczynne

+48 604 401 116

info@emdent.pl

Przepiórcza 23c/1A

60-162 Poznań Grunwald

Porady

Chirurg stomatolog Poznań

Chirurg stomatolog Poznań

Chirurg stomatolog Poznań wykonuje szereg zabiegów, które pozwalają na wyleczenie zębów i pozbycie się przykrych objawów chorób jamy ustnej. Do najczęściej wykonywanych zabiegów należą: ekstrakcje zębów stałych i mlecznych, plastyka dziąseł, resekcja wierzchołka korzenia, leczenie ropni i przetok ustno-twarzowych oraz sterowana regeneracja kości.

Poznajmy zakres obowiązków chirurga stomatologa Poznań

Chirurg stomatolog to specjalista posiadający wiedzę z wielu dziedzin np. endodoncji, chirurgii, medycyny i stomatologii, które wykorzystuje w swojej pracy. Przede wszystkim chirurg stomatolog Poznań zajmuje się leczeniem infekcji i chorób jamy ustnej lub leczeniem zębów czy twarzy po wypadkach i urazach. Chirurg stomatolog wykonuje operacje i zabiegi jamy ustnej – od tych rutynowych po najbardziej skomplikowane.

W gabinecie dentystycznym chirurg stomatolog Poznań bardzo często wykonuje ekstrakcje zęba. Jest to usuwanie lub wyrywanie zęba np. ósemek lub innych zębów, których już nie da się wyleczyć innymi metodami. W ramach zakresu obowiązków chirurga stomatologicznego usuwa on zęby stałe i mleczne.

Chirurgia stomatologiczna to także podstawowe zabiegi takie jak: zakładanie opatrunków chirurgicznych, które przyczynia się do lepszego gojenia ran czy zapobiega nawrotom infekcji. Do zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej wykonywanych w naszym gabinecie zaliczamy: usuwanie zębów i złamanych korzeni oraz plastykę wyrostka zębodołowego.

Ważnym filarem tej specjalizacji są zabiegi z obszaru chirurgii periodontologicznej i mikrochirurgii przyzębia jak: podcinanie wędzidełka warg i języka czy kiretaż zamknięty i otwarty.

Chirurg stomatologiczny pobiera także wycinki do badania histopatologicznego, które robi się przed ekstrakcją zęba. Wówczas stomatolog otrzymuje informacje, czy zmiana jest złośliwa czy też niegroźna dla pacjenta. Biopsję w stomatologii przeprowadza się przy zmianach torbielowych czy nowotworowych. Chirurg stomatolog Poznań posiada wiele kompetencji.

Jedną z nich jest usunięcie torbieli kości, która powstaje przy stanach zapalnych uzębienia. Częstą przypadłością pacjentów jest ropień – czyli ognisko ropne zlokalizowane w jamie ustnej. Dochodzi do niego za sprawą zakażenia bakteryjnego tkanek miękkich lub twardych. Leczenie ropnia polega na jego nacięciu i drenażu.

Innym zabiegiem chirurgicznym wykonywanym w gabinecie stomatologa jest resekcja wierzchołka korzenia zęba, którą wykonuje się w przypadku powstania stanu zapalnego zębów i w razie braku wymiernych efektów leczenia endodontycznego. Resekcja wierzchołka korzenia może pozwolić uratować ząb. Po takim leczeniu może być wykonane wypełnienie czyli plomba.

NZOZ M-DENT

ul. Przepiórcza 23c/1A
60-162 Poznań Grunwald
Osiedle Kopernika

tel.: +48 61 868 02 21
gsm: +48 604 40 11 16

info@emdent.pl
Znajdź nas na Facebooku

+48 604 40 11 16

+48 604 40 11 16

wyszukiwanie stomatolog Poznań