Rejestracja tel. pn – pt: 10:00 – 18:00

Sobota – niedziela: nieczynne

+48 604 401 116

info@emdent.pl

Przepiórcza 23c/1A

60-162 Poznań Grunwald

Porady

Ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego

Ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego

Ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego to zabieg wykonywany w gabinecie dentystycznym, który coraz częściej jest wybierany przez naszych pacjentów. Poznajmy jego przebieg i korzyści.

Czym jest kamień nazębny?

Jest to to zmineralizowana płytka nazębna, która jest trudna do usunięcia. Przyczyną powstawania kamienia nazębnego jest nieprawidłowa higiena jamy ustnej. Najczęściej kamień pojawia się w trudnodostępnych miejscach.

Kamień nazębny ma ciemniejszą barwę od koloru zębów. Miejsca szczególnie narażone na powstawanie kamienia to przestrzenie międzyzębowe i obszar zlokalizowany przy dziąsłach. Inną z przyczyn powstawania kamienia nazębnego może być palenie papierosów, picie kawy i herbaty.

Na czym polega usuwanie kamienia nazębnego ultradźwiękami?

Usuwanie kamienia (inaczej skaling) to popularny zabieg stomatologiczny, którego celem jest pozbycie się zmineralizowanej płytki bakteryjnej. Nieusunięty kamień może prowadzić do próchnicy czy też do rozchwiania zębów, dlatego nie można tego problemu bagatelizować.

Osad można usuwać za pomocą m.in. skalera ręcznego czy wiertła lub ultradźwięków. Usuwanie kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków zapewnia skuteczność procedury i komfort dla pacjenta. Skaler ultradźwiękowy emituje wysokie częstotliwości dźwięków. Stomatolog przykłada główkę skalera do zębów, co przekłada się na rozbicie kamienia i osadu. W efekcie ultradźwiękowe usuwanie kamienia powoduje, że kamień nazębny odpryskuje od powierzchni zębów.

Zabieg u stomatologa jest krótki i bezbolesny. Niektóre przypadki skalingu wymagają kiretażu, czyli oczyszczania kieszonek przyzębowych. Zabieg ultradźwiękowego usuwania kamienia nazębnego często wykonuje się przed piaskowaniem, polerowaniem czy fluoryzacją zębów.

Ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego – efekty

Zabieg wykonywany w gabinecie dentystycznym przynosi szereg korzyści dla pacjenta. Usunięcie kamienia nazębnego pozwala na uniknięcie chorób takich jak: próchnica, stany zapalne przyzębia czy paradontoza. W efekcie pozwala to na zachowanie lepszej kondycji jamy ustnej, co chroni przed wypadaniem zębów.

Skaling to także idealny zabieg dentystyczny, który chroni zęby przed nadmierną nadwrażliwością. Aby zobaczyć oczekiwane efekty usuwania kamienia nazębnego, należy udać się do renomowanego gabinetu dentystycznego w celu przeprowadzenia zabiegu. Na rynku dostępne są pasty i płyny do płukania ust o działaniu wpływającym na usuwanie kamienia nazębnego.

Jednak nie są one tak skuteczne jak ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego, dlatego warto udać się do stomatologa i wykonać profesjonalny oraz skuteczny zabieg usuwania kamienia nazębnego.

Kiedy warto wykonać usuwanie kamienia nazębnego ultradźwiękami?

Najczęściej pacjenci korzystają z tego zabiegu przed wybielaniem zębów lub ich lakierowaniem. Wskazaniem do ultradźwiękowego usuwania kamienia jest zapalenie dziąseł, ponieważ prowadzi to do redukcji stanu zapalnego i poprawy zdrowia pacjenta.

Stomatolodzy i dentyści rekomendują regularne usuwanie kamienia nazębnego, które przynosi wiele pozytywnych korzyści takich jak: redukcja przebarwień zębów, profilaktyka zapalenia dziąseł i paradontozy.

Ultradźwiękowe usuwanie kamienia nazębnego Poznań

Warto pomyśleć o zabiegu wybielanie zębów

NZOZ M-DENT

ul. Przepiórcza 23c/1A
60-162 Poznań Grunwald
Osiedle Kopernika

tel.: +48 61 868 02 21
gsm: +48 604 40 11 16

info@emdent.pl
Znajdź nas na Facebooku

+48 604 40 11 16

+48 604 40 11 16

wyszukiwanie stomatolog Poznań