Rejestracja tel. pn – pt: 10:00 – 18:00

Sobota – niedziela: nieczynne

+48 604 401 116

info@emdent.pl

Przepiórcza 23c/1A

60-162 Poznań Grunwald

Porady

Mosty porcelanowe

Mosty porcelanowe

Mosty porcelanowe to rodzaj mostów protetycznych, który obecnie jest często wykorzystywany w stomatologii. Ich zaletą jest poprawa estetyki i możliwość odzyskania prawidłowego zgryzu u pacjenta. Więcej na ich temat dowiemy się z artykułu.

Mosty porcelanowe – czym są?

Mosty protetyczne są często wykorzystywane przez stomatologów. Ich zadaniem jest odbudowa brakujących zębów przy wykorzystaniu pozostałych zębów pacjenta, które nazywamy zębami filarowymi. Most protetyczny polega na wykonaniu koron protetycznych na zębach filarowych, a brakujące zęby uzupełniane są przęsłami, które znajdują się pomiędzy koronami zębów filarowych.

Najczęściej wykonywanym rodzajem mostów są mosty porcelanowe. Składają się z dwóch warstw – zewnętrznej i wewnętrznej. Do produkcji mostów porcelanowych wykorzystuje się metal, złoto i cyrkon. Mosty z metalu nie zawsze są bezpieczne dla pacjenta, ponieważ mogą uczulać, a ich kolor obniża estetykę dziąsła czy całego mostu.

Złoto nie alergizuje i nie sprzyja rozwojowi bakterii, a jego atutem jest szczelność. Używając złotych mostów stomatolog Poznań jest w stanie wykonać trwały most, który ma korzystny wpływ na zdrowie dziąseł. Cyrkon to ikona innowacyjności i bezpieczeństwa, która także wyróżnia się nie wywoływaniem alergii. Cyrkon przepuszcza światło, a napalona na niego porcelana odbija je zupełnie jak ma to miejsce przy naturalnych zębach.

Poznajmy etapy leczenia protetycznego i zakładaniu mostów porcelanowych

Procedura założenia mostu porcelanowego rozłożona jest na 3 wizyty w gabinecie dentystycznym. Podczas pierwszej wizyty stomatolog Poznań dokonuje doszlifowania zębów w znieczuleniu. Następnie lekarz stomatolog pobiera wycisk, który służy jako podstawa do stworzenia mostu protetycznego.

W razie poważnego uszkodzenia korony zęba stomatolog musi wykonać wkład koronowo-korzeniowy. Zwieńczeniem pierwszej wizyty jest wykonanie korony tymczasowej, którą pacjent nosi do momentu założenia gotowego mostu porcelanowego. 

Na drugiej wizycie jest już gotowy most. Stomatolog ma za zadanie go przymierzyć i sprawdzić, czy jest dobrze dopasowany do zgryzu pacjenta. Pacjent wówczas ocenia kształt i kolor zębów. Na tym etapie można dokonać pewnych poprawek mostu protetycznego. Na trzeciej wizycie, jeśli most został zaakceptowany przez pacjenta i pozytywnie zweryfikowany przez stomatologa, następuje cementowanie go na stałe.

Jakie są korzyści mostów protetycznych?

Mosty porcelanowe protetyczne są montowane na stałe, co przekłada się na lepszy komfort pacjenta. Cechuje je wysoka estetyka, która sprawia, że nie można ich odróżnić od naturalnych zębów. Mosty protetyczne zapewniają wysoki komfort użytkowania za sprawą przenoszenia siły żucia na ozębną zębów filarowych.

Dzięki mostom porcelanowym możemy odzyskać prawidłowy zgryz, zmniejszyć ryzyko zaniku kości czy uchronić się przed przemieszczaniem się zębów podczas posiadania luk w uzębieniu. Kiedy tracimy zęby boczne, mosty protetyczne pozwalają nam na uwypuklenie zapadniętych policzków.

Mosty porcelanowe Poznań

NZOZ M-DENT

ul. Przepiórcza 23c/1A
60-162 Poznań Grunwald
Osiedle Kopernika

tel.: +48 61 868 02 21
gsm: +48 604 40 11 16

info@emdent.pl
Znajdź nas na Facebooku

+48 604 40 11 16

+48 604 40 11 16

wyszukiwanie stomatolog Poznań