Rejestracja tel. pn – pt: 10:00 – 18:00

Sobota – niedziela: nieczynne

+48 604 401 116

info@emdent.pl

Przepiórcza 23c/1A

60-162 Poznań Grunwald

Porady

Co zrobić żeby mieć białe zęby

Co zrobić żeby mieć białe zęby?

Białe zęby kojarzą się często z gwiazdami kina i celebrytami. Czy to przywilej tylko dla osób z pierwszych stron gazet? Nie, gdyż istnieją sposoby na przywrócenie i zachowanie śnieżnobiałego uśmiechu u dentysty, z których może skorzystać praktycznie każdy.

Co wpływa na przebarwienia zębów?

Barwa zębów jest zdeterminowana przez czynniki genetyczne, dlatego nie każdy posiada naturalnie białe zęby. Nawet przy wybielaniu zębów u stomatologa barwa powinna być dobrana indywidualnie do urody każdej osoby. Odcień zębów dziedziczymy podobnie jak kolor skóry czy włosów. W dodatku z wiekiem, w wyniku mineralizacji szkliwa zęby ciemnieją, co jest naturalnym procesem. Innymi czynnikami, mającymi wpływ na kolor uzębienia jest stres, choroby czy palenie papierosów, a także napoje takie jak kawa i herbata.

Do listy produktów barwiących można jeszcze dołączyć czerwone wino, czerwone owoce, przyprawy np. curry czy buraki. To dość popularne składniki naszej diety, które trudno jest całkowicie wyeliminować, a z upływem czasu wpływają na kolor naszych zębów. Czy można zatem coś zrobić, aby wieloletnie spożywanie tego typu pokarmów nie oddziaływało negatywnie na szkliwo, poprzez zawarte w nich substancje barwiące, powodując przebarwienia zębów?

Co zrobić żeby mieć białe zęby?

Przede wszystkim należy zadbać o prawidłową higienę i profilaktykę. Regularne wizyty u dentysty to podstawa profilaktyki, gdyż stomatolog zaleci działania dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta jak: czyszczenie i usuwanie kamienia nazębnego. Osadzająca się płytka nazębna jest siedliskiem bakterii, które są główną przyczyną próchnicy i paradontozy, należących do najczęściej występujących chorób jamy ustnej. W wyniku mineralizacji płytki nazębnej powstaje właśnie kamień, który zagraża zdrowiu zębów i wygląda nieestetycznie, wpływając również na kolor zębów.

Prawidłowe szczotkowanie i czyszczenie zębów to kolejny prosty sposób na zachowanie białych zębów. Nowoczesna szczoteczka wyposażona w różnorodne tryby pracy pozwoli dokładniej usunąć kamień i płytkę nazębną, a także przebarwienia zębów. Istotne znaczenie ma prawidłowo dobrana pasta do zębów. W tej kwestii również warto skonsultować się ze stomatologiem, który pomoże dobrać najlepszą pastę.

Sposoby na wybielanie zębów u stomatologa

Pamiętaj o tym, że jeśli zdecydujesz się na wybielanie zębów, to zawsze powinno odbywać się ono pod kontrolą stomatologa, przy użyciu profesjonalnych produktów i technologii. Tylko wybielanie w profesjonalnym gabinecie dentystycznym będzie w pełni bezpieczne dla szkliwa i jednocześnie przyniesie oczekiwane rezultaty. Jakie są metody wybielania zębów u stomatologa?

Wybielanie zębów u stomatologa – czy warto?

Jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod jest wybielanie zębów lampą, które przeprowadza stomatolog Poznań, po wcześniejszym oczyszczeniu zębów z osadów i kamienia nazębnego. Dentysta podczas wybielania zębów Poznań zabezpiecza specjalnym preparatem dziąsła przed podrażnieniem, a na zęby nakłada żel z substancją czynną, którą najczęściej jest nadtlenek wodoru.

Następnie naświetla zęby lampa emitującą zimne niebieskie światło, która aktywuje nałożoną substancje czynną. Z zabiegu wybielania zębów lampą nie mogą korzystać osoby z nadwrażliwością dziąseł i zębów oraz z niewyleczonymi ubytkami. Przeciwwskazaniem do zabiegu wybielania zębów u stomatologa Poznań mogą też być głębokie przebarwienia.

Kolejna metoda na wybielanie zębów Poznań to nakładki wykonywane w gabinecie dentystycznym. Pacjent otrzymuje od dentysty specjalny zestaw do samodzielnego użycia zawierający winylowe nakładki (tzw. szyny) oraz żel zawierający substancję aktywną, którą najczęściej jest nadtlenek karbamidu.

Nakładki z żelem wybielającym, dzięki specjalnemu wyciskowi, zostają indywidualnie dopasowane do zębów osoby, która będzie je nosiła. Szyny z żelem aplikuje się na zęby na noc, a cała kuracja, może trwać od kilku dni do kilku tygodni. Ta metoda wybielania zębów z użyciem nakładek z żelem wybielającym jest równie skuteczna i często wybierana przez pacjentów.

Co zrobić żeby mieć białe zęby? Poznań

NZOZ M-DENT

ul. Przepiórcza 23c/1A
60-162 Poznań Grunwald
Osiedle Kopernika

tel.: +48 61 868 02 21
gsm: +48 604 40 11 16

info@emdent.pl
Znajdź nas na Facebooku

+48 604 40 11 16

+48 604 40 11 16

wyszukiwanie stomatolog Poznań