Rejestracja tel. pn – pt: 10:00 – 18:00

Sobota – niedziela: nieczynne

+48 604 401 116

info@emdent.pl

Przepiórcza 23c/1A

60-162 Poznań Grunwald

Porady

Wizyta u stomatologa

Wizyta u stomatologa

Najczęstsze zabiegi stomatologiczne wykonywane w naszym gabinecie to: leczenie kanałowe, usuwanie kamienia nazębnego i piaskowanie. W artykule przedstawiamy przebieg tych zabiegów stomatologicznych i efekty, jakie przynoszą.

Leczenie kanałowe w Poznaniu – na czym polega? 

Leczenie kanałowe to remedium na nieodwracalne zapalenie miazgi zęba. Jakie są wskazania do leczenia kanałowego? Ta procedura endodontyczna jest wykonywana w przypadku zaawansowanej lub nieprawidłowej próchnicy, złamanego zęba, bruksizmu czy poważnych urazów zęba. Leczenie kanałowe pozwala na ocalenie zęba, co przynosi liczne korzyści dla pacjenta takie jak: względy estetyczne czy zdrowotne, możliwość cieszenia się smakiem potraw. Przeciwwskazaniem do leczenia endodontycznego są zaburzenia krzepnięcia, choroby reumatologiczne czy zaburzenia psychiczne. 

Zabieg leczenia kanałowego wykonywanego w dentysty Poznań jest w pełni bezpieczny i przeprowadzany według rygorystycznych procedur medycznych. Pierwszym etapem wizyty u stomatologa jest wykonanie zdjęcia RTG. Dentysta może ocenić wówczas stan zęba, stopień zaawansowania zmian oraz położenie kanałów zębowych.

Pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe, które minimalizuje ból, podnosząc komfort. Następnie dentysta, po otwarciu korony zęba, usuwa z niej martwą lub żywą miazgę. Stomatolog opracowuje kanały z udziałem dedykowanych narzędzi. Kolejnym krokiem leczenia kanałowego w Poznaniu jest osuszenie kanałów, ich dezynfekcja i wypełnienie z pomocą biokompatybilnej gutaperki, co umożliwia zamknięcie kanałów i ochronę tkanek zęba przez bakteriami.

Leczenie kanałowe trwa zazwyczaj dłużej niż zwykłe plombowanie, choć dzięki rozwojowi medycyny i stomatologii, staje się coraz krótsze i komfortowe do pacjenta. Częstą praktyką jest leczenie kanałowe pod mikroskopem. Procedura stomatologiczna wykonywana w naszym gabinecie Poznań jest nieinwazyjna, a jej efektem jest możliwość zachowania zęba, zdrowy uśmiech i poprawa samopoczucia. 

Usuwanie kamienia nazębnego w Poznaniu – dlaczego warto? 

Przyczyną powstawania kamienia nazębnego jest m.in. nieprawidłowa higiena jamy ustnej. Odpowiedzią na ten problem jest skaling, czy usuwanie kamienia nazębnego, którego celem jest redukcja zmineralizowanej płytki bakteryjnej. Dzięki usuwaniu kamienia można pozbyć się przyczyn powstawania próchnicy. Jak wygląda wizyta u stomatologa?

W naszym gabinecie dentystycznym Poznań usuwamy kamień nazębny za pomocą ultradźwięków. Podczas wizyty u stomatologa, lekarz wykorzystuje skaler ultradźwiękowy i jest to innowacyjna i skuteczna metoda, która doprowadza do skruszenia kamienia. Usuwanie kamienia nazębnego może wykonać higienistka stomatologiczna lub stomatolog.

Podczas zabiegu stomatolog przesuwa końcówkę skalera po powierzchni zębów. Wywołuje to drgania, które doprowadzają do laserowego rozbicia kamienia na drobne cząsteczki, co w konsekwencji prowadzi do oderwania kamienia nazębnego z powierzchni zęba. Zabieg usuwania kamienia nazębnego w Poznaniu poprawia estetykę zębów i często towarzyszy mu piaskowanie zębów.

Piaskowanie zębów u stomatologa Poznań

Piaskowanie zębów polega na usunięciu osadów i przebarwień, które szczególnie gromadzą się w przestrzeniach międzyzębowych. Wskazaniem do częstszego przeprowadzania piaskowania jest picie dużych ilości kawy czy też palenie papierosów. Stomatolog w Poznaniu podczas zabiegu używa piaskarki, piasku dentystycznego oraz sprężonego powietrza i wody.

Czas trwania procedury jest zależny od stanu uzębienia i indywidualnych wskazań pacjenta. Z zabiegu nie mogą korzystać kobiety w ciąży, pacjenci ze stanem zapalnym jamy ustnej czy alergią na składniki preparatu. Piaskowanie zębów to efektywna metoda polerowania zębów, która zapewnia ładny uśmiech. Zęby stają się jaśniejsze i gładsze, co poprawia efekt estetyczny. Po zabiegu piaskowania pacjent może liczyć na przywrócenie naturalnej barwy zębów. Piaskowanie chroni zęby przed niszczeniem szkliwa i powstawaniem ubytków próchniczych. 

Piśmiennictwo

  1. Arabska-Przedpełska, H. Pawlicka, Współczesna endodoncja w praktyce,  Łódź 2011 

NZOZ M-DENT

ul. Przepiórcza 23c/1A
60-162 Poznań Grunwald
Osiedle Kopernika

tel.: +48 61 868 02 21
gsm: +48 604 40 11 16

info@emdent.pl
Znajdź nas na Facebooku

+48 604 40 11 16

+48 604 40 11 16

wyszukiwanie stomatolog Poznań