Rejestracja tel. pn – pt: 10:00 – 18:00

Sobota – niedziela: nieczynne

+48 604 401 116

info@emdent.pl

Przepiórcza 23c/1A

60-162 Poznań Grunwald

Leczenie stomatologiczne

leczenie

Leczenie stomatologiczne w pełnym zakresie, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu.

Stomatologia zachowawcza – wypełnienia

Wypełnienia są konieczne kiedy w zębach pojawiają się ubytki próchnicowe. Ubytki tworzą się pod wpływem kwasów, które powstają gdy płytka nazębna (lepka, prawie bezbarwna warstwa bakterii) miesza się z cukrami z pożywienia. Leczenie:

Stomatolog oczyszcza ubytek z próchnicy, nadaje mu odpowiedni kształt i wypełnia twardym materiałem najczęściej kompozytem ( w kolorze zęba) lub rzadziej materiałem chemoutwardzalnym. Odbywa się to w czasie jednej wizyty, trwałość ponad 5 lat, a nawet do końca życia, w zależności od użytego materiału i stanu higieny jamy ustnej. Wypełnienia można dobierać do koloru zębów, po leczeniu nie są one widoczne.

Endodoncja leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe jest często jedynym sposobem uratowania zęba jeśli miazga, która zawiera naczynia krwionośne i nerwy, zostanie zakażona lub zniszczona z powodu urazu lub ubytku próchnicowego. Leczenie:

Po znieczuleniu zęba stomatolog usuwa zakażoną miazgę i oczyszcza (udrażnia) kanały korzeniowe. Następnie wypełnia kanały i wykonuje wypełnienie zęba, przywracając mu naturalny kształt. Liczba wizyt: od 1 do 3 w zależności od stanu miazgi. Trwałość: Materiał użyty do wypełnienia kanałów może przetrwać do końca życia.

Protetyka

Utracone zęby należy jak najszybciej zastąpić, ponieważ sąsiadujące z luką zęby zaczną się przesuwać w stronę pustego miejsca. Prowadzi to do niekorzystnych zmian w wyglądzie oraz zwiększa ryzyko próchnicy oraz chorób dziąseł a także stawu skroniowo-żuchwowego. Protetyka obejmuje również uzupełnianie uzębienia z wykorzystaniem implantów.

Korony

Wykonywane są pokrycia zębów osłabionych przez ubytki lub urazy. Najczęściej stosowany materiał to porcelana. (Bardzo odporny na ścieranie oraz dający dobry efekt kosmetyczny). Liczba wizyt: 2 – Trwałość 15 lat a nawet do końca życia

Most

To zestaw sztucznych zębów umocowanych na zębach sąsiadujących z luką. Stosuje się je u osób, które mają ubytek tylko kilku zębów. Ważne jest aby zęby, do których most jest przytwierdzony były zdrowe i miały odpowiednie wsparcie ze strony kości i dziąseł.

Proteza

To zestaw sztucznych zębów umocowanych na plastikowej podstawie leżącej bezpośrednio na dziąsłach. Wykonuje się je, gdy brakuje kilku zębów a pozostałe nie są na tyle silne, by utrzymać most lub gdy pacjent utracił górne lub dolne zęby.

Liczba wizyt: 3 do 5 (czasami konieczne są drobne korekty, aby proteza nie uwierała)

Skaling

Skaling to usunięcie płytki nazębnej i kamienia z powierzchni zębów za pomocą skalera (ultradźwięki). Po zabiegu pacjenci doznają przyjemnego odczucia świeżości i czystości. Skaning pozwala pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust. Zabieg można powtórzyć po pojawieniu się nalotu – co najmniej dwa razy w roku.

Piaskowanie

Piaskowanie polega na usunięciu nalotu nazębnego, pozwala przywrócić zębom ich naturalny kolor oraz zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi z ust. Jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym (strumień wody i drobnoziarnistego proszku) wykonuje się go po skalingu. Zabieg można powtarzać po pojawieniu się nowego nalotu na zębach.

Wybielanie zębów

W przypadku widocznych zmian kolorystycznych zębów stosuje się wybielanie zębów.

Chirurgia Stomatologiczna – leczenie zabiegowe

Stomatolog prowadzący ogólną praktykę przeprowadza podstawowe zabiegi, takie jak: usuwanie zębów stałych i mlecznych, pierwsza pomoc przy wyrzynaniu się zębów “mądrości”, nacinanie ropni czy dłutowanie korzeni. Jeśli zachodzi konieczność wykonania bardziej skomplikowanych zabiegów, pacjent jest kierowany do chirurga specjalisty. Chirurgia stomatologiczna obejmuje także zakładanie implantów zębowych.

Leczenie chorób dziąseł

Leczenie chorób dziąseł Choroba dziąseł to zapalenie lub zakażenie dziąseł i kości utrzymującej ząb. Wywołują je bakterie występujące w płytce nazębnej, lepkiej prawie bezbarwnej błonce, która nieprzerwanie tworzy się na naszych zębach.

Objawy:

  • krwawienie,
  • nadwrażliwość i ból dziąseł
  • nieświeży oddech lub niesmak w ustach
  • rozchwiane albo poluzowane zęby.
  • ropa wydobywająca się spomiędzy dziąseł i zębów
  • zmiany w dopasowaniu do siebie zębów podczas zgryzania

Stomatologia dziecięca

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym powinna się odbyć już kiedy dziecko ukończy pierwszy rok życia. Stomatolog, zanim wyjdą wszystkie zęby mleczne, sprawdzi czy nie pojawiła się już próchnica lub wczesne oznaki innych problemów. Udzieli informacji co do sposobów utrzymywania higieny jamy ustnej oraz wyjaśni jak zadbać o zęby dziecka. Większość dzieci powinna odwiedzać stomatologa regularnie co 6 miesięcy.

Aby wyrobić u dziecka pozytywne nastawienie do tych wizyt można spróbować:

NZOZ M-DENT

ul. Przepiórcza 23c/1A
60-162 Poznań Grunwald
Osiedle Kopernika

tel.: +48 61 868 02 21
gsm: +48 604 40 11 16

info@emdent.pl
Znajdź nas na Facebooku

+48 604 40 11 16

+48 604 40 11 16

wyszukiwanie stomatolog Poznań